Meta, Temmuz 2023’de X’e rakip olan uygulaması Threads’i kullanıma sundu ve 5 günde 100 milyon kullanıcı sayısına ulaştı. Uygulama ayrı bir platform olarak gösterilse de aslında Instagram hesabıyla birlikte kullanılıyordu ve threads hesabını silmek için instagram hesabını silmeniz gerekiyordu. Neyse ki bu can sıkıcı durum ortadan kaldırıldı ve artık threads hesabını instagram’dan bağımsız olarak silebilirsiniz. Gelin şimdi threads hesabı nasıl silinir resimli olarak anlatalım.

Threads hesap silme

  • Threads uygulaması açıp Profil sekmesine gelin ve sağ üst köşedeki hamburger menüye dokunun.
  • Açılan menüden Hesap seçeneğini seçin.threads ayarlar hesap
  • Profili dondur veya sil seçeneğini seçin.
  • Sayfanın en altında yer alan Profili sil butonuna dokunun.
  • Açılan ekranda Şifre kısmına instagram şifrenizi girin ve Threads profilini sil butonuna dokunun.threads hesap silme

Yukarıdaki adımları yaptığınız zaman Threads hesabınız silinir ve bundan instagram hesabınız etkilenmez. Threads hesabını sildiğiniz zaman, instagram hesabınız silinmez. Ancak instagram hesabınızı silerseniz, threads hesabınız da silinir.

Threads hesabınızı sildiğiniz zaman 30 gün boyunda hesabınız gizlenir ve siz hesabınıza bu süre içinde giriş yapmazsanız, profiliniz, içerikleriniz, beğenmeleriniz ve takipçileriniz kalıcı olarak silinir. 30 günlük süre geçtikten sonra artık hesabınızı geri getiremezsiniz. Ayrıca threads hesabınızı silerseniz, tekrar aynı instagram hesabıyla threads’a kaydolmak için 90 gün beklemeniz gerekmektedir.

Paylaş

Yorumdan çık