Meta’nın yeni metin tabanlı sosyal medya platformu Threads, birçok özelliğiyle Twitter‘a benzetilse de bazı yönleriyle Twitter’dan çok farklıdır. Bildiğiniz gibi bir Twitter hesabını herkes takip edebilir ve bir hesabı takip etmesek bile o hesabın tüm paylaşımlarını görebiliriz. Threads ise kullanıcılarına, Instagram’da olduğu gibi Gizli Profil özelliği sunmaktadır. Yani threads hesabını gizli profil yaparak, sadece izin verdiğiniz kişilerin sizi takip etmesini ve paylaşımlarınızı görmesine izin verebilirsiniz. Gelin şimdi threads hesap gizleme nasıl yapılır resimli olarak anlatalım.

Threads Hesap Gizleme Nasıl Yapılır?

  • Telefonunuzda bulunan Threads uygulamasını açın ve Profil sekmesin gelin.
  • Sağ üst köşedeki menü simgesine dokunun.
  • Açılan sayfada Gizlilik seçeneğini seçin.
  • Sayfanın en üstünde yer alan Gizli Profil seçeneği yanındaki sürgüyü çekin ve hesabı gizleyin.

threads hesap gizleme

Threads hesabınız için Gizli Profil seçeneği aktif hale getirdiğinizde, hesabınız gizli hesap haline gelir. Böylece biri sizi takip etmek istediğinde size bildirim gelir. Takip isteğini onaylarsanız, kişi paylaşımlarınızı görebilir ve içeriklerinizle etkileşime geçebilir. Sizi takip etmeyenler ve takip isteğini onaylamadığınız kişiler paylaşımlarınızı göremez.

Threads, Instagram’la bağlantılı olarak çalışsa da, threads hesabınızda yaptığınız değişiklikler instagram hesabınızı etkilemez. Örneğin threads hesabınızı Gizli olarak kullanıp, instagram hesabınızı herkese açık olarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

Paylaş.

Yorum Yap