Whatsapp‘ın en güçlü rakibi konumda olan Telegram yakın zamanda Premium Planını (ücretli abonelik) tanıtmaya hazırlanıyor gibi gözüküyor. Aslında uygulama “Telegram sonsuza kadar ücretsizdir. Reklam yok. Abonelik ücreti yok” sloganıyla yola çıkmıştı. Gelin detaylara bakalım.

Sosyal medya uzmanı Alessandro Paluzzi‘nin yeni bir bulgusu, Telegram’ın premium katmanını tanıtmaya hazırlandığını ortaya koyuyor. İpucu, mesajlaşma uygulamasını indirirken ve kurarken karşılama ekranının ifadesini büyük ölçüde değiştiren bir veri dizisinden geliyor. Ekrandaki “Telegram sonsuza kadar ücretsizdir. Reklam yok. Abonelik ücreti yok” kaldırılıyor.

Şu anda, “Telegram sonsuza kadar ücretsizdir. Reklam yok. Abonelik ücreti yok” yazısını okuyacaksınız. Ancak bu metin “Telegram, sohbetler ve medya için ücretsiz sınırsız bulut depolama alanı sağlar” ile değiştirilecektir. Bu, abonelik tabanlı bir planın iş başında olduğunun ve muhtemelen çok yakında tanıtılacağının açık bir göstergesidir.

Tüm bunlarla beraber Alessandro Paluzzi, Telegram’ın ücretli hesaplarına sunacağı bazı özel özelliklere de ışık tutuyor. Premium hesap; sohbet listelerinde adınızın yanında görünecek bir yıldız rozeti, özel çıkartmalara ve tepkilere erişim sağlayacak. Abonelik maliyeti henüz bilinmiyor. Yeni bilgiler geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Paylaş

Yorumdan çık