Telefon numaranızı değiştirdikten sonra sosyal medya platformlarında ve mesajlaşma uygulamalarında numara değiştirme işlemi büyük bir angaryadır. Neyse ki diğer mesajlaşma uygulamalarında olduğu gibi Telegram‘da da numara değiştirme işlemi yapılabilmektedir. Bu yazımızda telegram numara değiştirme işlemi nasıl yapılır resimli olarak anlatacağız.

Telegram Telefon Numarası Değiştirme

Telegram’da telefon numarası değiştirme işlemini hem mobilde (Android ve iOS) hem de masaüstü uygulaması üzerinden yapabilirsiniz. Gelin öncelikle Android ve iOS’da telegram telefon numarası değiştirme işlemini anlatalım.

  • Telegram uygulamasını açın ve ekranın sol üst köşesinde yer alan hamburger menü simgesine dokunun.
  • Açılan menüden Ayarlar seçeneğini seçin.
  • Ekranın üst kısmında Telefon numaranız yer almaktadır. Değiştirmek için telefon numaranıza dokunun.

telegram numara degistirme 1

  • Açılan ekranda Numarayı Değiştir butonuna dokunun.
  • Açılan ekranda yeni telefon numaranızı girin. Telefonunuza bir onay kodu gönderilecektir. Onay kodunu yazdıktan sonra artık Telegram hesabınıza bağlı olan telefon numaranız güncellenecektir.

telegram numara degistirme 2

Telegram numaranızı değiştirdiğiniz zaman, hesabınız ve tüm bulut veriniz (mesajlar, medya, kişiler vb.) yeni numaranıza taşınacaktır.

Telegram numara değiştirme işlemini yukarıda anlattığımız yolları izleyerek masaüstü uygulaması üzerinden de aynı şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Paylaş.

Yorum Yap