Ana sayfa BLOG Telegram Son Görülme Kapatma – Nedir? Nasıl Kapatılır?

Telegram Son Görülme Kapatma – Nedir? Nasıl Kapatılır?

0

Telegram’da, Whatsapp’da olduğu gibi son görülme özelliği bulunmaktadır. Ancak dilerseniz telegram son görülme kapatma özelliği sunmaktadır. Peki telegram son görülme yakınlarda ne demek, bir hafta içinde, uzun zaman önce ne demek? Tüm bu soruları yazımızda cevaplayacağız.

Gizliliğine önem veren kişiler, Telegram’ın sunmuş olduğu özellikler ile ekstra gizlilik sağlayabilirler. Bunlardan biri de telegram son görülme özelliğini kapatmaktır. Böylece Telegram uygulamasını ne zaman kullandığınızı ve çevrimiçi olduğunuzu kimse bilemez. Gelin öncelikle telegram son görülme kapatmayı sonrasında da merak edilen soruları yanıtlayalım.

Telegram Son Görülme Kapatma

  • Telegram uygulamasını açın ve Ayarlar sekmesine gelin. (Android’de menü tuşu > Ayarlar)
  • Gizlilik ve Güvenlik seçeneğini seçin.
  • Son Görülme ve Çevrimiçi seçeneğini seçin.
  • Menüden Hiç Kimse seçeneğini seçin. Böylece Telegram’da çevrimiçi olduğunuzu ve Telegram’da son görülme zamanınızı kimse göremez.telegram son gorulme kapatma

Aynı sayfada bulunan Her Zaman Paylaş bölümünden, gizleme işlemini dilediğiniz kişiler için devre dışı bırakabilirsiniz.

Telegram Son Görülme Yakınlarda, Bir Hafta İçinde vb. Ne Demek?

Telegram son görülme sizin uygulamaya en son ne zaman giriş yaptığınızı gösterir. Eğer telegram’da son görülme özelliğini Hiç Kimse olarak ayarlarsanız, diğer kişilerin Son Görülme ve Çevrimiçi durumlarını göremezsiniz. Bunun yerine son görülmeleri, son zamanlarda, yakınlarda, bir hafta içinde, bir ay içinde şeklinde görmeye başlarsınız.

telegram son gorulme yakinlarda son zamanlarda nedir

Yazımızın başında belirttiğimiz telegram son görülme yakınlarda, telegram son görülme bir hafta içinde, telegram son görülme uzun zaman önce nedir? sorusunun cevabı, telegram son görülme özelliğini kapatmanızdan kaynaklanmaktadır. Eğer son görülmeyi kapatmadıysanız ve bazı kişilerde bunları görüyorsanız, o kişi son görülme özelliğini kapatmış demektir.

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın