Telegram, bir süredir platformdan para kazanmak için premium abonelik hizmeti üzerinde çalışıyor. Güvenli mesajlaşma özelliğiyle ön plana çıkan Telegram, ücretli abonelik hizmetini başlatma hazırlıklarının son aşamasındadır ve bununla ilgili ayrıntılar uygulamanın beta sürümlerinde görünmeye başlamıştır. Bu yazımızda Telegram Premium ile gelen tüm özelliklerin yanı sıra abonelik hizmetinin ücretini sizlerle paylaşacağız.

Telegram Premium Nedir?

Telegram Premium, Telegramın aylık belli bir ücret karşılığında ekstra özellikler sunan bir versiyonudur. Telegram Premium ile gelen özellikler şunlardır:

  • 4 GB’a kadar dosya yükleme
  • Daha yüksek indirme hızı
  • Sesli mesajları metne dönüştürme
  • Tamamen reklamsız uygulama
  • Özel çıkartmalar
  • Mesajlarda benzersiz tepkiler verebilme
  • Gelişmiş sohbet yönetimi
  • Profil Rozeti
  • Hareketli profil resimleri
  • Telegram uygulaması için ekstra simgeler…

Telegram Premium Aylık Abonelik Ücreti

Telegram Premium aylık abonelik ücreti 4.99$ olarak açıklandı. Fakat bu ücret ülkeden ülkeye değişebilir.

Telegram Premium Özellikleri

1. 4 GB Dosya Yükleme

telegram premium 4gb

Telegram’da bulunan 2 GB dosya yükleme boyutu sınırı, Telegram Premium kullanıcılarında 4 GB’a çıkarılmıştır.

2. Daha Yüksek İndirme Hızı

telegram premium indirme hizi

Premium aboneleri için dosya yükleme sınırı 4 GB’a çıktığı gibi indirme hızı da bununla doğru orantılı bir şekilde arttırıldı. İndirme hızının limiti tam olarak açıklansa da gayet hızlı olacak.

3. Sesten Metne Dönüştürme

telegram premium sesten metne donusturme

Sesten metne dönüştürme, en sevilecek Telegram Premium özelliğidir. Adından da anlaşılacağı gibi, özellik gönderdiğiniz veya aldığınız sesli mesajlar için dökümler oluşturur.

4. Reklamsız

telegram premium reklamsiz

Geçen yıl Kasım ayında Telegram, sponsorlu mesajları tanıtma planlarını duyurdu. O sırada şirket, reklamları devre dışı bırakmak için ucuz bir abonelik başlatmaya da söz vermişti. Telegram Premium aboneleri, herkese açık kanallarda herhangi bir reklam görmeyecektir.

5. Premium Çıkartmalar

telegram premium cikartmalar

Telegram Premium ile gelen bir diğer yenilik ise özel çıkartmalardır. Telegram ayrıca, aylık olarak yeni çıkartmaların geleceğini söylüyor.

6. Gelişmiş Sohbet Yönetimi

telegram premium gelismis sohbet yonetimi

Birden fazla kanalda bulunan kullanıcılar, yeni gelişmiş sohbet yönetimi özelliklerinden faydalanabilir. Telegram Premium kullanıcıları, sohbetler için varsayılan bir klasör belirleme, sohbetleri otomatik arşivleme ve hatta kişi listelerinde olmayan kullanıcılardan gelen yeni mesajları gizleme seçeneğine sahip olacak.

7. Profil Rozeti

telegram premium profil rozeti

Signal’de gördüğümüz bir özelliği getiren Telegram, aboneler için profil rozetleri ekliyor. Premium aboneler, konuşma penceresinde adlarının yanında bir yıldız simgesi rozeti alacak ve tüm kullanıcılar tarafından görülebilecek.

8. Premium Uygulama Simgesi

telegram premium uygulama simgeleri

Telegram Premium satın alan kullanıcılar, Telegram uygulamasının simgesini de değiştirebilecek. Telegram bunun için birkaç farklı Premium Uygulama Simgesi seçeneği sunacak.

9. Benzersiz Mesaj Tepkileri

Telegram, geçen Aralık ayında mesaj tepkilerini tanıttı. Şu anda, aralarından seçim yapabileceğiniz 16 mesaj tepkisi var. Bu tepkilere ek olarak Telegram, Premium abonelere mesajlarda özel animasyonlu tepkiler sunacak.

10. Bonus

Bu özelliklerin yanı sıra Premium aboneler, ücretsiz kullanıcıların sınırlarının iki katı kadar yararlanacak. Aboneler 1000’e kadar kanala katılabilir, 10 sohbeti sabitleyebilir, 10 genel kullanıcı adı bağlantısı rezerve edebilir, 400’e kadar GIF ve 200 çıkartma kaydedebilir ve biyografi bağlantısında 140 karakter kullanabilir. Ayrıca aboneler, 4096 karaktere kadar daha uzun altyazılar kullanabilecek, 20 klasöre erişebilecek, klasör başına 10 sohbete kadar gruplandırabilecek ve farklı telefon numaralarına sahip 4 bağlı hesap ekleyebilecekler.

Telegram Premium işte bu yenilikleri beraberinde getiriyor. Telegram Premium hakkında sizlerin fikirleri neler? Sizce bu ekstra özellikler için ücretli abonelik almaya değer mi?

Paylaş

Yorumdan çık