Dünyanın en güvenli anlık mesajlaşma uygulaması konumunda olan Telegram, diğer popüler mesajlaşma uygulamalarının aksine kullanıcı adı özelliğine sahiptir. Kullanıcı adı, diğer kişilerin sizleri kullanıcı adı ile bulmasını ve o kişilerle telefon numaranızı paylaşmadan mesajlaşmanızı sağlamaktadır. Ancak kullanıcı adınızı tahmin edecek kişilerinde size ulaşabileceğini unutmayın. Bunun için telegram kullanıcı adı ekleme, telegram kullanıcı adı değiştirme ve telegram kullanıcı adı silme nasıl yapılır anlatacağız.

Özellikle gizlilik ve güvenliğe önem veren kişiler Telegram uygulamasını tercih etmektedir. Telegram’ın sunduğu en güzel özelliklerden biri de kullanıcı adı özelliğidir. Kullanıcı Adı sayesinde, iletişim kurmak istediğiniz kişiyle sadece kullanıcı adını paylaşırsınız ve kişiyle mesajlaşma ve sesli arama yapmaya başlayabilirsiniz. Böylece karşı tarafla telefon numaranızı paylaşmamız olur ve ekstra bir güvenlik önlemi almış olursunuz.

Telegram Kullanıcı Adı Oluşturma

  • Telegram Uygulamasını açın ve Ayarlar sekmesine gelin.
  • Sayfanın üst kısmında yer alan Kullanıcı Adı Ayarla seçeneğini seçin.
  • Açılan sayfada kullanıcı adınızı yazın ve Bitti seçeneğine dokunun.

telegram kullanici adi olusturma

Telegram’da ilk gelen alır mantığıyla kullanıcı adı alınmaktadır. Almak istediğiniz kullanıcı adı başkası tarafından kullanılmıyorsa alabilirsiniz. Kullanıcı adınız en az 5 karakterden, harfler, rakamlar ve alt tire_ işaretini içerebilir. Eğer bir markaysanız ve Facebook, YouTube ve Instagram hesaplarınızdan en az ikisinde kullandığınız kullanıcı adını alınmışsa Telegram ekibiyle görüşebilir ve bu kullanıcı adını talep edebilirsiniz. Bunun için @Username_bot ile iletişime geçebilirsiniz.

Telegram Kullanıcı Adı Değiştirme

Oluşturduğunuz Telegram kullanıcı adını istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Bunun için:

  • Telegram uygulamasını açın ve Ayarlar sekmesine gelin.
  • Açılan sayfanın en üstünde yer alan adınıza dokunun.
  • Kullanıcı adı kutucuğuna dokunun ve kullanıcı adınızı değiştirip Bitti seçeneğine dokunun.

telegram kullanici adi degistirme

Telegram Kullanıcı Adı Silme

Telegram kullanıcı adınıza dokunup silin. Kullanıcı adını boş bırakıp bitti dediğiniz zaman kullanıcı adınız silinecektir.

Paylaş

2 yorum

Yorumdan çık