Whatsapp’ın yeni gizlilik değişikliğinden sonra insanlar hızla Telegram‘a yöneldiler. Gizlilik ve Güvenlik konusunda Whatsapp’tan daha iyi olan Telegram’da, iki adımlı doğrulama yaparak güvenliğinizi üst seviyeye çıkabilirsiniz. Telegram iki adımlı doğrulama nedir, Telegram iki adımlı doğrulama nasıl yapılır ve telegram iki adımlı doğrulama şifremi unuttum gibi soruları bu yazımızda cevaplayacağız.

Telegram İki Adımlı Doğrulama Nedir?

Güvenliğe önem veren diğer birçok uygulama ve sosyal medya platformunda olduğu gibi Telegram iki adımlı doğrulama özelliği sunmaktadır. İki Adımlı Doğrulama sayesinde başka bir cihazdan hesabınıza erişim engellenir ve hesabınızın çalınması gibi durumların önüne geçilir. Başka bir cihazdan hesabınıza giriş yapmak istendiğinde, iki adımlı doğrulama için oluşturduğunuz şifrenin girilmesi istenir, şifre girilmedikçe hesaba erişim sağlanmaz.

Telegram İki Adımlı Doğruma Nasıl Yapılır?

  • Telegram uygulamasını açıp menüden Ayarlar seçeneğini seçin.
  • Gizlilik ve Güvenlik seçeneğini seçin.
  • İki Adımlı Doğrulama seçeneğini seçin.telegram iki adimli dogrulama
  • Açılan sayfada Parola Ayarla butonuna tıklayın.
  • İki Adımlı Doğrulama için oluşturmak istediğiniz parolayı girin ve Devam Et butonuna dokunun. (Başka bir cihazda telegrama giriş yapmak istediğinizde kısa mesaj ile aldığınız koda ek olarak bu parolayı girmeniz istenecektir.)
  • Parola ipucu bölümünde, parolanızı unutmanız durumda size hatırlatacak şeyi yazın. Bu kısım parolanızla aynı olmamalıdır.
  • Kurtarma e-postası bölümünde aktif olarak kullandığınız e-posta adresinizi yazın. E-posta adresinize bir doğrulama kodu gönderilecektir.telegram iki adimli dogrulama nasil yapilir
  • E-Posta adresine gelen doğrulama kodunu girdikten sonra telegram iki adımlı doğrulama aktif olacaktır.

Telegram İki Adımlı Doğrulama Şifremi Unuttum

Telegram iki adımlı doğrulama şifresini unutursanız, yukarıda anlattığımız adımlarda belirlediğimiz parola ipucu ve doğrulama e-postasını kullanarak, doğrulama şifrenizi yenileyebilirsiniz.

Paylaş

3 yorum

  1. Merhaba iki adımlı doğrulama şifremi unuttum ve Kurtarma e posta su kaydetmemişim kurtarma şansım yokmu

Yorumdan çık