Aylık 400 milyon aktif kullanıcısıyla dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulamalarından biri olan Telegram, uzun zamandır eksikliğini yaşadığı görüntülü görüşme özelliğini iOS’da, Telegram 6.3 Beta sürümünde test etmeye başladı. Telegram’ın bu sürümü TestFlight kullanılarak doğrudan App Store’dan yüklenebilir.

Gelişmiş güvenlik önlemleri ve uçtan uca şifreleme yöntemiyle Whatsapp’ın en büyük rakibi konumunda olan ve birçok kişi tarafından tercih edilen Telegram, sonunda görüntülü görüşme özelliğini test etmeye başladı. iOS cihazlar için paylaşılan Telegram 6.3 Beta sürümünde görüntülü görüşme özelliği kullanıcılara sunuldu. Şuan Android tarafında ise bir gelişme bulunmuyor. Ancak testlerin tamamlanmasının ardından görüntülü görüşme özelliği hem iOS hem de Android kullanıcılarına sunulacaktır.

Twitter üzerinden paylaşılan bilgilere göre Telegram’ın beta sürümünü indirenler birkaç basit adım sonrası görüntülü görüşme özelliğini kullanmaya başlayabiliyor. Bunun için Telegram uygulamasındaki ‘Hata Ayıkla’ menüsüne erişmeniz gerekir. Alt gezinme çubuğundaki “Ayarlar” dişli çarkına hızlı bir şekilde 10 kez hafifçe vurarak açabilirsiniz. Daha sonra, aşağıdaki GIF’te gösterildiği gibi “Deneysel Özellik” geçişini açın. Bunu yaptıktan sonra, Telegram’daki her sohbet penceresinde yeni bir ‘Görüntülü Arama‘ düğmesi göreceksiniz.

telegram goruntulu gorusme aktiflestirme

Şuan Telegram’da birini görüntülü görüşme ile arayabilmek için karşı tarafında Telegram 6.3 Beta sürümünü indirmiş olması ve görüntülü görüşme özelliğini aktif hale getirmiş olması gerektiğini unutmayın.

Paylaş.

Yorum Yap