Telegram gece modu ayarlama nasıl yapılır bu yazımızda tüm detaylarıyla anlatacağız. Telegram’da gece modunu elle ayarlayabileceğiniz gibi, otomatik gece modu sayesinde, günün belli saatlerinde uygulamanın gece modunda, belli saatlerinde ise gündüz modunda çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Whatsapp’ın en büyük rakibi olan Telegram, birçok güzel özellik sunmaktadır. Bunlardan biri de gece modu özelliğidir. Gözün daha az yorulmasını sağlamak için ışığın az olduğu veya hiç olmadığı durumlarda, uygulamaları karanlık modda (gece modu) kullanmak oldukça iyidir. Telegram’da gece modunu otomatik olarak ayarlayarak akşam saatlerinde uygulamanın gece modunda, gündüz saatlerinde ise gündüz modunda çalışmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca elle istediğiniz zaman uygulamayı gece/gündüz moduna alabilirsiniz.

Telegram Gece Modu Ayarlama

  • Telegram uygulamasını açın.
  • Sol üst köşedeki hamburger menüye dokunun ve Ayarlar seçeneğini seçin.
  • Sohbet Ayarları seçeneğini seçin.
  • Renk Teması altında yer alan Karanlık veya Gece modu seçebilirsiniz.

telegram gece modu ayarlama

  • Ayrıca yine aynı sayfada yer alan Otomatik Gece Modu seçeneğini seçerek, sistem saatine göre Telegram’ın gece modunda çalışmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca Otomatik Gece Modu seçeneğine dokunduktan sonra açılan sayfada Zamanlanmış seçeneği ile Gece modunu istediğiniz saat aralıklarında aktifleşmesini sağlayabilir veya Uyarlanır seçeneği ile ortam aydınlatması %25’in altına düştüğü zaman, uygulamanın gece modunda çalışmasını sağlayabilirsiniz.

telegram otomatik gece modu ayarlama

Telegram gece modu ayarı sayesinde hem gözünüzün daha az yorulmasını sağlarsınız hem de OLED/AMOLED ekranlarda pil tasarrufu etmiş olursunuz.

Paylaş

Yorumdan çık