Telefonun internetini başka cihazlarla paylaşmayı sağlayan mobil erişim noktası‘nın, görünen adını ve şifresini değiştirebilirsiniz. Mobil erişim noktası adınız, internetinizi paylaştığınız zaman diğer cihazların sizi bağlanabilir wi-fi ağları listesinde gördüğü isimdir. Şifre ise, paylaştığınız internete bağlanabilmek için gerekli şifredir. Gelin şimdi mobil erişim noktası adı ve şifresi nasıl değiştirilir resimli olarak anlatalım.

Mobil Erişim Noktası Adını ve Şifresini Değiştirme

  • Ayarlar uygulamasını açın.
  • Bağlantılar seçeneğini seçin.
  • Mobil Erişim Noktası ve İnternet Paylaşımı seçeneğini seçin.
  • Açılan sayfada Mobil Erişim Noktası seçeneğine dokunun.
  • Açılan sayfada Yapılandır seçeneğine dokunun.mobil erisim noktasi ad sifre degistirme
  • Açılan sayfada Şebeke adı yazan yere cihazınızın görünmesini istediğiniz adını yazın. Şifre alanına ise telefonunuzun internetine bağlanabilmek için girilecek olan şifreyi yazın.

mobil erisim noktasi ad sifre yapilandirma

Mobil erişim noktası yapılandırma sayfasında Gelişmiş seçeneğine dokunarak, gelişmiş ayarlara erişebilirsiniz. Buradan Bant genişliği, yayın kanalı, mobil veri sınırı belirleme, MAC adres türü, şu sürede bir cihaz bağlanmazsa mobil erişim noktasını kapatma, gizli ağ ve wi-fi paylaşımı gibi ayarları yapabilirsiniz.

mobil erisim noktasi gelismis ayarlar

NOT: Mobil erişim noktası için şifre belirlerken en az 8 karakter uzunluğunda, büyük ve küçük harf, rakam ve noktalama işareti kullanmaya özen gösterin. Böylece güçlü bir şifre oluşturmuş olur ve istemediğiniz kişilerin mobil ağınıza bağlanabilmesini engellersiniz.

Mobil erişim noktası adını ve şifresini değiştirme işlemini biz Samsung telefon üzerinden anlattık. Xiaomi, Huawei, Oppo, Honor, OnePlus, iPhone gibi diğer telefonlarda da aynı veya benzer yolu izleyerek telefon adınızı ve şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık