iPhone ve Android telefonlarda ip adresi öğrenme ve ip adresi değiştirme işlemi oldukça basittir. Bu yazımızda telefonun IP adresini öğrenme ve değiştirmeyi anlatacağız. Ayrıca sizler için bir video hazırladık ve telefonun ip adresi nasıl değiştirilir anlattık.

Telefonun IP adresi nasıl bulunur?

Akıllı telefonun ip adresini öğrenmek için internet tarayıcını açın ve arama motoruna “ip adresim” yazın açılan bir ip adresi öğrenme sitesi tıklayın. Sitede ip adresiniz yazacaktır. IP adresinizi öğrenmek için buradaki siteyi de kullanabilirsiniz.

Telefonun IP adresi nasıl değiştirilir?

Telefonun ip adresini değiştirmek için yapmanız gereken şey telefonun Uçak Modunu aktif etmektir. Uçak modu telefonun ayarlar bölümünde yer aldığı gibi hızlı erişim menüsünde de yer almaktadır. Uçak modunu aktif edin ve tekrar pasif hale getirin. Telefonunuz internete tekrar bağlandığında yeni ip adresi atanacaktır. Yine aynı internet sitesinden ip adresini kontrol ederseniz ip adresinizin değiştiğini göreceksiniz. Tabi eğer bir wi-fi ağına bağlıysanız, telefonun ip adresi bu wifi ağının IP’si olacaktır. Bu durumda wi-fi ağını kapatıp tekrar açmanız gerekir.

Aşağıdaki videoda biz android işletim sistemine sahip Samsung Galaxy S6 ile ip adresini öğrendik ve değiştirdik. Aynı işlem diğer Android telefonlarda ve  iPhone’larda da geçerlidir. İyi seyirler.

Paylaş

4 yorum

Yorumdan çık