Dünyanın en popüler video paylaşım sitesi Youtube’a telefonunuzu kullanarak video yükleyebilirsiniz. Bu yazımızda akıllı telefondan youtube’a video yükleme işlemini resimli olarak anlatacağız.

 

Telefondan Youtube’a Video Yükleme

 • Telefonda bulunan Youtube uygulamasını açın.
 • Telefonunuzda Gmail hesabınızla oturum açmanız gerekmektedir. Eğer oturum açmadıysanız Gmail hesabınız ile oturum açın.
 • Youtube uygulamasını açtığınız zaman ekranın sağ alt köşesinde kırmızı bir kamera simgesi göreceksiniz. Video yüklemek için kırmızı kamera simgesine dokunun.
 •  Açılan ekranda youtube’a yüklemek için telefonunuzda bulunan bir videoyu seçebilir veya video kaydı yapabilirsiniz.
 • Videoyu seçtikten sonra Başlık ve Açıklama girip gizlilik seçeneğini seçin. Gizlilik seçeneğinde Genel’i seçerseniz videonuz aramalarda çıkar ve herkes videonuzu izleyebilir. Liste dışı seçeneğini seçerseniz sadece video linkini paylaştığınız kişiler videonuzu izleyebilir. Özel seçeneğini seçerseniz videoyu sadece siz izleyebilirsiniz.

youtube video yukleme android

 • Ekranın sol üst köşesinde bulunan Nota simgesine dokunarak videonuza müzik ekleyebilir, sağ üst köşesinde bulunan sihirli çubuk simgesine dokunarak videonuza farklı efektler verebilirsiniz. Ayrıca mavi tutacaklardan tutarak videonuzun nereden başlayıp nerede biteceğini de belirleyebilirsiniz.
 • Son olarak ekranın sağ üst köşesinde bulunan OK simgesine dokunarak videoyu yükleyebilirsiniz.

youtube video yukle

Youtube’a telefondan video yükleme işlemi bu kadar basit arkadaşlar. Android, iOS ve tüm akıllı telefonlarda youtube video yükleme işlemi bu şekilde yapılmaktadır. Ancak siz video yüklerken bir sorun yaşıyorsanız yorum kısmından sorabilirsiniz. Elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız.

Paylaş

12 yorum

 1. SelamünAleyküm ben bugün bi viro yüklicektim 11 dakikalık 2 saate yakın bi zamandır yükleniyor siyor ve o şekilde kalıyor lütfen yardımcı olabilirmisiniz

  • İnternet bağlantınızda veya videoda sorun olmuş olabilir. Video yükleme işlemini iptal edin. Telefonunuzu kapatıp tekrar açın ve öyle yüklemeye çalışın.

 2. Video yu cektiğimde ekran görüntüsü süper ama yotubeye yüklediğimde ekran görüntüsü berbat oluyor.
  Ama kalitesini arttiğımda ekran düzelir. Peki abone olanların güzel ve net videolar izlemesi için ne yapmalıyım görüntü netleşmesi için. Yani izleyici her izlediğinde kalite yükseltmesi ile mi uğraşacak .başka yolu varsa yardımcı olursanız cok memnun olurum.

 3. Telefon marka huawei youtube video yüklicem fakat bu eylemi hiç bir uygulama gerçekleştiremez diyor ne yapabilirim ya da nasıl bir uygulama yüklersem olur yardımcı olursanız sevinirim.

Yorumdan çık