Dünyanın en büyük online kütüphanesi konumunda olan Wikipedia’ya maalesef ülkemizden erişim yasağı uygulanmaktadır. Bu yüzden telefondan (android ve ios) cihazlardan wikipedia’ya girmek istendiğinde “Bağlantınız gizli değil” hatası çıkmakta ve siteye girilememektedir. Ancak anlatacağımız yöntem ile wikipedia’ya telefondan girebilirsiniz.

Telefondan wikipedia ya girmek için VPN uygulaması kullanmanız gerekmektedir. Bu yazımızda wikipedia (vikipedi) ve diğer yasaklı sitelere girmek için kullanabileceğiniz en iyi ve ücretsiz vpn uygulamasını sizlere tanıtacağız.

Wikipedia’ya girmek için bizim önereceğimiz uygulama Opera VPN uygulamasıdır. Bu uygulama hem ücretsizdir hem de en güvenilir VPN uygulamalarından biridir. Aşağıdaki linklerden Android ve iOS cihazınız için ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Android için Opera VPN indir

iOS için Opera VPN indir

Opera VPN Kullanımı

  • Yukarıdaki linklerden cihazınıza Opera VPN uygulamasını indirin ve uygulamayı açın.
  • Uygulama ana ekranında Connect butonuna dokunun. Uygulama sizin için en hızlı ve güvenli ağı kullanarak internete bağlanacak ve bağlantı kurulduğunda telefonun sol üst köşesinde bir anahtar işareti çıkacaktır.
  • Opera VPN ile bağlantı kurduktan sonra dilediğiniz internet tarayıcısından (opera, chrome, samsung internet) internete girebilir, wikipedia ve diğer yasaklı sitelere giriş yapabilirsiniz.

telefondan wikipedia giris

Opera VPN uygulaması ile yasaklı sitelere giriş yapabildiğiniz gibi aynı zamanda gizliliğinizi de koruyabilirsiniz.

Opera VPN uygulaması ile farklı lokasyonlardan giriş yapmayı iptal etmek için hızlı erişimi aşağı doğru kaydırın ve “VPN, Opera VPN” seçeneğini seçip açılan menüden Bağlantıyı Kes seçeneği seçin.

Paylaş

Yorumdan çık