Telefona yüklemiş olduğumuz oyun ve uygulamalar telefon ön belleğine zamanla gereksiz dosyalar yükler. Ayrıca android cihazımızın sistem dosyaları da zamanla birikir ve telefonda fazladan yer işgal ederler. Bu gereksiz dosyaları elle silmek oldukça zor ve uzmanlık isteyen bir iştir. Bu işi sizin yerinize tek dokunuşla yapacak bir uygulamayı bugün sizlere tanıtacağız.

The Cleaner uygulaması telefondaki gereksiz dosyaları tek dokunuşla tespit eder ve temizler. Temizle işlemi sonrasında telefonunuzun depolama alanı genişlediği gibi performansı da artar. Storage kısmına gelip “Analyze” kısmına dokunun. Uygulama saniyeler için de gereksiz yer kaplayan dosyaları gösterir, sizin tek yapmanız gereken “Clean” butonuna dokunmaktır. Ayrıca listedeki gereksiz dosyaların yanındaki onayı kaldırarak silinmesini engelleyebilirsiniz.

the-cleaner-storage

The Cleaner uygulaması gereksiz dosyaları sildiği gibi aynı zamanda telefonun Ram‘ini gereksiz yere sömüren uygulamaları da tespit eder ve bunları durdurur. Böylece telefonunuz yeni format atılmış gibi hızlı bir şekilde performans sunmaya başlar. Telefonun performansını arttırmak için yapmanız gereken tek şey uygulamanın Memory (Bellek) bölümünde “Analyze” butonuna dokunmak. Gereksiz ram harcayan uygulamalar listelenir.  “Clean” butonuna dokunarak bu uygulamaları durdurabilirsiniz. Böylece telefonunuz hızlanacak oyun ve uygulamalar daha performanslı şekilde çalışacaktır.

the-cleaner-memory

Telefona yüklediğimiz bazı uygulamaları kaldırmak istediğimiz zaman bunları kaldıramayız. The Cleaner uygulaması silinemeyen uygulamaları da çok basit bir şekilde kaldırır. Uygulama ekranında bulunan App bölümünde telefonunuzda yüklü olan uygulamaları görebilirsiniz. App bölümünün en güzel kısmı da uygulamaları yüklenme tarihi, alfabetik sıralama, boyut, arama uygulamaları, sms uygulamaları, iletişim uygulamaları, lokasyon izinli, kamera izinli gibi farklı kategorilere ayırmasıdır. Buradan silmek istediğiniz uygulamayı seçip “Uninstall” butonuna tıklamanız yeterlidir.

the-cleaner-apps

The Cleaner uygulaması içinde bir de Uygulama Kilidi (App Locker) bulunmaktadır. App Locker sayesinde dilediğiniz uygulamaya (Galeri, Whatsapp, Facebook vb.) parola koyabilir ve bu uygulamaların izinsiz açılmasını engelleyebilirsiniz.

the-cleaner-app-locker

Her android telefonda bulunması gereken The Cleaner uygulaması tamamen ücretsizdir. Aşağıdaki bağlantıdan The Cleaner uygulamasını indirebilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık