Facebook’ta paylaşmış olduğunuz fotoğrafları mobil cihazınızdan gizleyebilirsiniz. Profil fotoğrafları, kapak fotoğrafları, mobil yüklemeler veya albümlerdeki fotoğrafları herkese açık, arkadaşlar, sadece ben, belirli bir grup veya arkadaşlarınızdan bazılarının görmesini engelleyerek diğer arkadaşlarınıza görünür yapabilirsiniz. Bu yazımızda telefondan facebook fotoğraflarını gizlemeyi resimli olarak anlatacağız.

Facebook’ta bir fotoğrafı gizli yapmak için yani sadece sizin tarafınızdan görünür olmasını istiyorsanız fotoğrafın Gizliliğini “Sadece Ben” olarak seçmeniz gerekmektedir. Şimdi adım adım Facebook’ta fotoğraf gizleme nasıl yapılır anlatalım.

  • Telefondan Facebook uygulamasını açın ve ekranın sağ üst köşesindeki menü simgesine dokunun.

facebook-menu

  • Açılan menüden yanında adınızın yazdığı yere dokunun ve profil sayfanızı açın.

facebook-profil

  • Gizlemek istediğiniz fotoğraf profil fotoğrafıysa profil fotoğrafınıza, kapak fotoğrafıysa kapak fotoğrafınıza dokunun ve açılan küçük menüden “Profil Resmini Gör” seçeneğini seçin.

facebook-profil-resmini-gor

  • Gizlemek istediğiniz fotoğrafa gelin ve fotoğrafın sağ üst köşesindeki … üç noktaya dokunun. Açılan menünün en altındaki “Gizliliği düzenle” seçeneğini seçin.

facebook-gizliligi-duzenle

  • Açılan menüden “Sadece Ben” seçeneğini seçerseniz fotoğraf gizlenecektir.

facebook-fotograf-gizleme-sadece-ben

Gizliliği Düzenle sayfasında “Daha fazla…” seçeneğini seçerek fotoğrafı kimlerin görebileceği hakkında daha fazla seçenek görebilirsiniz. Bir fotoğrafı bulunduğunuz ildeki arkadaşlarınıza, mezun olduğunuz okuldan mezun olan arkadaşlarınıza veya arkadaşlarınız içinde bazı kişilerden fotoğrafı gizleyip diğer arkadaşlarınızla fotoğrafı paylaşabilirsiniz. Mesela facebook’ta arkadaşlarınızı gruplara ayırmışsanız, örneğin Akrabalar diye bir grup varsa fotoğrafı bu gruptan gizleyip diğer arkadaşlarınıza görünür kılabilirsiniz. Bunun için Gizliliği Düzenle sayfasında “Daha fazla…” seçeneğini seçip “Şu kişiler hariç Arkadaşlar” seçeneğini geçmeniz gerekmektedir.

facebook-su-kisiler-haric-arkadaslar

Daha sonra açılan menüden ister kişileri tek tek engelleyebilir ister belli grupları tümden engelleyerek fotoğrafın gizliliğini ayarlayabilirsiniz.

Facebook’ta fotoğraf gizleme bu şekilde yapılıyor. Bu konu hakkında yaşadığınız problemleri yorum kısmından sorabilirsiniz.

Paylaş

2 yorum

    • Eğer gizlemek istediğiniz fotoğraflar albümse, direk albümü gizleyebilirsiniz. Yine albümde yer alan seçeneklerde gizleme seçeneği bulunmaktadır. Ancak eğer farklı yerlerde paylaştıysanız fotoğrafları tek tek gizlemeniz gerekmektedir.

Yorumdan çık