Ana sayfa BLOG Telefondan Bilgisayara Fotoğraf Aktarma Yöntemleri

Telefondan Bilgisayara Fotoğraf Aktarma Yöntemleri

2

Telefondan bilgisayara nasıl fotoğraf aktarılır bu yazımızda sizlere detaylı olarak anlatacağız. Yazımızda telefondan PC’ye fotoğraf atma için farklı yöntemler anlatacağız. Biz örneğimizde Samsung marka telefon kullandık ama anlattığımız yöntemlerin çoğu iPhone’da dahil olmak üzere tüm akıllı telefonlar ve tabletler için geçerlidir.

1. USB Kablo ile Telefondan Bilgisayara Fotoğraf Aktarma

Telefondan bilgisayara fotoğraf aktarmanın en basit yollarından biri USB kablo ile fotoğraf aktarmadır. Bir USB kablonuz varsa veya şarj aletinin kablosu yardımıyla telefonunuzu bilgisayara USB kablo ile bağlayın. Eğer bunu ilk defa yapıyorsanız bilgisayarınız gerekli sürücüleri yükleyecektir. Telefonu bilgisayara bağladığınız zaman sizden bir erişim izni istenecektir bunu onaylayın. Genel olarak fotoğraflar telefonun DCIM klasöründe yer almaktadır.

usb ile telefondan bilgisayara fotograf aktarma

2. SD Kart Yardımı ile Telefondan Bilgisayara Fotoğraf Aktarma

Eğer kullandığınız akıllı telefonda MikroSD kart desteği varsa ve fotoğraflarınızı SD karta kaydediyorsanız işiniz daha kolaydır. Birçok dizüstü bilgisayarda dahili bir SD kart yuvası bulunmaktadır. Eğer sd kart yuvanız yoksa USB’den SD kart’a dönüştürücü kullanarak SD karttaki fotoğraflarınızı bilgisayarınıza aktarabilirsiniz. Fotoğraflarınızı SD karta yükledikten sonra SD kartı bilgisayarınıza bağlayın ve dosyaları bilgisayarınıza aktarın.

3. Bluetooth ile Telefondan Bilgisayara Fotoğraf Aktarma

Telefondan bilgisayara kablosuz olarak fotoğraf atmak için bu yöntemi kullanabilirsiniz. Telefonunuz ve bilgisayarınızın bluetooth’unu aktif hale getirip fotoğraflarınızı telefondan bilgisayarınıza aktarabilirsiniz. Windows 10 kullanıyorsanız bluetooth’u aktif etmek için Windows+A tuşlarına basıp menüden Bluetooth’u aktif edebilirsiniz.

windows 10 bluetooht

  • Daha sonra Bilgisayarın sağ alt köşesindeki menüde yer alan bluetooth simgesine sağ tıklayın ve açılan menüden “Dosya Al (Receive a File)” seçeneğini seçin.

bluetooth ile telefondan bilgisayara fotograf aktarma

  • Daha sonra telefonunuzdan aktarmak istediğiniz fotoğraf-ları seçip paylaş seçeneğini seçin. Ve Bluetooth seçeneğini seçip listelenen cihazlardan bilgisayarınızı seçin.

bluetooth ile telefondan bilgisayara fotograf atma

4. Bulut Depolama ile Telefondan Bilgisayara Fotoğraf Aktarma

Eğer hali hazırda bir bulut depolama kullanıyorsanız aslında en basit ve uğraş gerektirmeyen yöntem budur. Bulut depolama sayesinde kablosuz olarak telefondan bilgisayara fotoğraf atabilirsiniz. Örneğin Google Fotoğraflar uygulamasını kullanıyorsanız telefonunuzdaki fotoğrafları buraya otomatik yedekleyebilir ve bilgisayarınızdan Google Fotoğrafları açarak tüm fotoğraflarınıza buradan erişebilir ve bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

Telefondan bilgisayara fotoğraf aktarma için bizim sizlere önereceğimiz yöntemler bunlar. Bu yöntemler ile aynı zamanda video ve diğer dosyalarınızı da telefondan bilgisayara atabilirsiniz. Sizlerde yorum kısmından kendi kullandığınız yöntemleri bizlerle paylaşabilirsiniz. Ayrıca telefondan bilgisayara fotoğraf aktarmada sorun yaşıyorsanız bize yine yorum kısmından yazabilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. telefonumda olan resimleri görüyor ve aktarabiliyorum ama lifebox ta olan resimleri aktaramıyorum

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın