Uzun saatler boyunca kullandığımız telefonların ekranlarında bazen ölü piksel, sıkışmış piksel, renk kayması, ekran yanması, ghost screen (hayalet ekran), beyaz ekran sorunu, siyah ekran sorunu, ekran donması gibi sorunlar meydana gelebilmektedir. Eğer telefonunuz LCD bir ekrana sahipse sizlere önereceğimiz uygulama ile telefonun ekranındaki sorunları dakikalar içerisinde çözebilirsiniz.

Telefon ekranındaki bazı sıkışmış veya ölü pikseller donanım kaynaklıdır ve bunları uygulama ile düzeltmek mümkün değildir. Ancak bazı piksel sorunları uygulama ile düzeltilebilmektedir.

Dead Pixels Test and Fix uygulaması ile kısmi alt piksel kusurlarını, sıkışmış alt pikselleri, ölü pikselleri, karanlık veya parlak nokta kusurlarını ve hayali görüntüleri düzeltebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken uygulamayı çalıştırıp beklemektir. Uygulama ekranda olan kusurları tespit eder ve düzeltmeye koyulur. Düzeltme işlemi birkaç dakika sürebileceği gibi soruna bağlı olarak bir saate kadar sürmektedir. Eğer bir saat sonrasında ekrandaki sorun düzelmezse, yazılımla çözülebilecek bir şey değil demektir.

Google Play Store üzerinden ücretsiz olarak uygulamayı indirebilirsiniz. Uygulamanın yorum kısmında birçok kişi, ekranında yaşadığı, ölü piksel, renk kayması, ghost screen gibi sorunların çözüldüğünü belirtmiştir. Bu uygulama ile kısmi alt piksel hataları, sıkışmış alt pikseller, ölü veya kırık (kötü) pikseller, karanlık nokta kusurları, parlak nokta kusurları, fantomlar (matris yanması) gibi sorunlar düzeltilebilmektedir. LG, Xiaomi gibi telefonların ekranında uzun kullanım sonrası yaşanan ghost screen sorununu bu uygulama ile çözebilirsiniz.

Yazının başında belirttiğimiz gibi uygulama LCD ekranlardaki sorunları düzeltmektedir. Eğer amoled ekrana sahipseniz bu uygulamayı kullanmayınız. Uygulama akıllı telefon ve tabletler ile uyumludur.

Dead Pixels Test and Fix indir

Paylaş

Yorumdan çık