Telefonunuzda bulunan Wifi hotspot (Mobil Erişim Noktası) özelliği ile telefonunuzu kablosuz modeme dönüştürebilirsiniz. Mobil Erişim Noktası özelliği ile telefonunuzun internetini bilgisayarınızla veya diğer akıllı telefonlarla paylaşabilirsiniz.

Telefonun interneti nasıl paylaşılır?

Telefonun hızlı ayarlar bölümünde yer alan Mobil erişim noktası seçeneğine dokunarak veya Ayarlar > Bağlantılar > Mobil Erişim Noktası ve İnternet Paylaşımı yolunu izleyip Mobil Erişim Noktası seçeneğini aktifleştirerek telefonun internetini paylaşabilirsiniz.

mobil erisim noktasi acma mobil erisim noktasi hizli ayarlar

Telefonun Ayarlar > Bağlantılar > Mobil Erişim Noktası ve İnternet Paylaşımı > Mobil Erişim Noktası yolunu izleyip Yapılandır seçeneğini seçerek, mobil erişim noktası şifresini, telefonun görünen adını, bant genişliğini ve güvenlik protokolünü değiştirebilirsiniz.

Yapılandırma sayfasında Gelişmiş seçeneğine dokunursanız, mobil veri sınırını belirleyebilir, belirli bir süre bir cihaz bağlanmazsa mobil erişim özelliğini otomatik kapatabilir ve mobil veriye ek olarak telefonun wi-fi bağlantısının internetini paylaşabilirsiniz. Tabi burada saydığımız gelişmiş özellikler bizim örnek olarak kullandığımız Samsung telefonda mevcut. Diğer markalarda bu özellikler olmayabilir veya başka ek özellikler de bulunabilir.

mobil erisim noktasi yapilandirma

Mobil Erişim Noktasını aktifleştirmek için telefonunuzda açıksa Wi-Fi’yi kapatmanız gerekmektedir. İnterneti paylaşmaya başladığınızda telefonun sağ üst köşesinde şebeke işaretinin yanında daire şeklinde bir simge gözükecektir.

İnternetinizi kullanmak isteyenler kendi telefonlarında Ayarlar > Bağlantılar > Wi-Fi yolunu izleyerek veya hızlı ayarlardan Wi-Fi simgesine basılı tutarak Wi-Fi ağlarını listelesin. Burada telefonunuzun adına dokunup, belirlediğiniz şifreyi girerek internetinizi kullanmaya başlayabilirler.

Paylaş

27 yorum

  1. benim telefonum huwai p20 mate lite kendim inertimi kullanabiliyorum ama baska birisine kendi inertimi açtığım zaman hospot aciyorum ama baska birinde ismim bile gozukmuyor neden acaba birisi bana bağlanamıyor napabilirim bunun icin telefonu alalı 2 gün oldu bu sorunla karşılaştım ?

Yorumdan çık