Günümüzde gelişen teknolojiyle beraber, akıllı telefon üreten markaların amiral gemisi akıllı telefonları özellik olarak birbirine çok benziyor. Hangi markayı seçerseniz seçin, iyi bir kamera, yüksek performans ve başarılı bir ekrana sahip telefon alacaksınızdır. Üst düzey telefonları birbirinden ayıran şey, çoğunlukla tescilli teknolojileri ve ince ayrıntılardır. Akıllı telefon üreticilerinin sunduğu en iyi ekstralardan bazılarını sizler için inceledik.

Samsung – Samsung Pay

Samsung marka akıllı telefonlar her zaman pek çok özellikle doludur ve bu nedenle dünyanın en popüler Android üreticisidir. Böyle bir marka için tek bir özellik belirlemek bizim için de zor oldu. S Pen, incelen çerçeve-büyüyen ekran, modern Touchwiz UI Samsung’un en iyi özellikleri olarak sayılabilir. Bununla birlikte, Samsung Pay’ın son zamanlarda şirketin en iyi yeniliği olduğuna inanıyoruz, rakiplerinden çok daha iyi sonuç veriyor.

samsung pay

Android Pay ve Apple Pay gibi NFC özellikli terminallerle çalışmanın yanı sıra Samsung’un MST (Manyetik güvenli iletim) tasarımı, telefonun mobil ödeme sisteminin geleneksel bir kartı hızlıca kaydırmayı kabul eden herhangi bir terminalle çalışabileceği anlamına geliyor. Ayrıca sisteme kart eklemek çok kolay.

HTC – BoomSound

HTC’nin amiral gemileri, son zamanlarda bazı eleştiriler almış olsa da, şirket sesin nasıl yapılacağını iyi biliyor. BoomSound!

htc boomsound

Biçok akıllı telefon kullanıcısı muhtemelen telefonunu müzik dinlemek ve video izlemek için kullanıyor. Müzik ve film severler içinse olmazsa olmazların başında kaliteli bir ses teknoloji geliyor. HTC’nin amiral gemileri BoomSound ses teknoloji ile tercih sebebi olabiliyor.

LG – Kamera Özellikleri

LG G6 Square Camera

LG G2’den bu yana şirketin akıllı telefonları, fotoğraf tutkunlarını kendine çekmeyi başarıyor. LG G4’te manuel çekim modlarının kullanıma sunulması ve en son G ve V serisi modellerle geniş açılı fotoğraf makinesi çekim seçenekleri LG’nin önemli özelliklerinden biri.

LG G6’da bulunan Square Camera uygulaması, Snap Shot özelliği ile Instagram için kare fotoğraflar çekmenizi, Match Shot özelliği ile iki kare fotoğrafı eğlenceli şekilde birleştirmenizi, Grid Shot özelliği ile Gridler oluşturmanızı sağlıyor.

Huawei – Leica Kamera Lensleri

huawei leica

Huawei amiral gemisi akıllı telefonlarında dünyanın en iyi kamera lens üreticisi Leica ile çalışmaktadır. Bu lensler ile kaliteli fotoğraflar elde edildiği gibi Huawei diğer markalardan farklı çift kamera teknolojisine sahiptir.

Diğer markaların kullanmış oldukları çift arka kameralardan biri geniş açılı fotoğraflar çekmeye yararken Huawei’nin çift arka kamerası farklı bir teknoloji sunmaktadır. Huawei’nin çift arka kamerası, çift RBG ve Siyah-Beyaz sensör yapılandırmasını kullanmaktadır.

Apple – Siri

siri

iOS işletim sistemi ile diğer tüm android telefonlardan ayrılan iPhone’lar birçok farklı ve kendine özgü özellik barındırıyor. iOS işletim sisteminin stabil çalışması, 3D dokunmatik ekran gibi farklı özellikleri de bulunan Apple markasının bizce en fark yaratan özelliği sanal asistanı Siri. Siri, sesli komutlarla size birçok konu da yardımcı oluyor. Yeni gelen Whatsapp güncellemesi ile Siri artık whatsapp mesajlarınızı bile okuyabiliyor.

Paylaş

Yorumdan çık