Numaradan isim sorgulama nasıl yapılır? Sizi arayan numaranın kime ait olduğunu öğrenmek mi istiyorsunuz? Telefonunuzda kayıtlı olmayan bir numara sizi aradığında adını görmek ister misiniz? Veya telefon numarasını yazarak, numara sahibinin adını öğrenmek ister misiniz? Bu dediklerimizi tamamen ücretsiz olarak öğrenebilirsiniz.

Turkcell’in geliştirmiş olduğu UpCall uygulaması, telefon numarasından isim sorgulama yapmanızı sağlıyor. Hem de Turkcell’li olmanıza gerek yok. Turkcell, Vodafone, Türk Telekom veya başka bir operatör kullansanız da UpCall uygulaması ile ücretsiz olarak numaradan isim ve isimden numara sorgulayabilirsiniz. Uygulamanın hem Android hem de iOS uygulaması bulunmaktadır.

UpCall uygulamasının bir diğer güzel yanı, Şehir seçebiliyor olmanız. Örneğin isimden numara sorgulama yapıldığı zaman, aradığınız isimde kayıtlı birçok kişi olabilir. Şehir seçerseniz, şehir bilgisiyle birlikte ilçe bilgisi de yer almaktadır. Böylece yanlış numarayı arama ihtimaliniz azalmaktadır.

Numaradan İsim Öğrenme Nasıl Yapılır?

  • Buradan kullandığınız cihaza göre UpCall uygulamasını indirin. Android | iOS
  • UpCall uygulamasını açın ve Bul sekmesini açın.
  • Açılan ekranda Bilinmeyen Numaralar seçeneğini seçin.
  • Kutucuğa İsim veya Numara yazın. Numaradan isim sorgulamak için isim, isimden numara sorgulamak için numara yazın.
  • Altta yer alan Tüm İller butonuna dokunarak Şehir seçebilir ve daha doğru sonuçlara ulaşabilirsiniz.

numaran isim sorgulama

Aradığınız kişi veya numaranın bulunabilmesi için, aradığınız kişinin  isim ve numara bilgilerinin paylaşılmasına izin vermesi gerekmektedir. Varsayılan olarak şuan tüm operatörlerde bu bilgiler açıktır. Eğer siz bu şekilde bulunmak istemiyorsanız operatörünüzün müşteri hizmetlerini arayarak numaranızın paylaşılmasını kapatabilirsiniz. Aksi taktirde bu şekilde sizi de bulabilirler.

Paylaş

Yorumdan çık