Günlük yaşantımızın bir parçası haline gelen akıllı telefonları satın almak için büyük bütçeler ayırıyoruz. Değerli telefonlarımızı korumak ve kendi tarzımızı yansıtmak için telefon kılıfı kullanıyoruz. Bu yazımızda telefon kılıfı satın almak isteyenler için, kılıf alırken dikkat edilmesi gerekenleri listeleyeceğiz.

Telefon kılıfı alırken dikkat edilmesi gerekenler

  • Koruma öncelikli olmalı: Telefon kılıfı öncelikle iyi bir koruma sağlamalıdır. Düşmelere karşı darbe emici özelliği bulunan kılıfları tercih edebilirsiniz.
  • Uyumlu ve doğru boyut: Satın alacağınız kılıfın, telefon modeliniz için üretilmiş olduğuna dikkat edin. Telefonunuza özel üretilmeyen kılıflar, telefona tam oturmayacağı için kamera ve mikrofonu kapatabilir, tuşlara basmanızı engelleyebilir. İnternet üzerinden kılıf satın alacaksanız, arama bölümüne telefon modelinizi yazarak arama yaparsanız, telefon modelinize uygun kılıflar listelenecektir.
  • Fiyat/Kalite dengesi: Kılıf alırken dikkat edilecek en önemli kriterlerden biri de fiyat/kalite dengesidir. Telefon kılıfına çok yüksek fiyatlar ödemenize gerek yoktur. Zira çok kaliteli ürünleri uygun fiyata satın alabiliriz.
  • Malzeme kalitesi: Kaliteli malzemeden üretilen bir kılıf hem daha dayanıklı olacak hem de uzun vadede solma, sararma, çatlama, kırılma gibi sorunlar yaşatmayacaktır.
  • Fonksiyonel ektralar: Kablosuz şarj, stant ayağı, cüzdan vb. ihtiyaçlarınız varsa buna uygun bir telefon kılıfı seçmeye özen gösterin. Telefonunuzda kablosuz şarj özelliği varsa ve bunu kullanıyorsanız, kılıfın buna uyumlu olmasına dikkat edin. Telefondan sürekli film, video izliyorsanız, kılıfın stant özellikli olmasını tercih edebilirsiniz. Cüzdan modelli kılıflar veya kartlık yeri bulunan telefon kılıfları, sizi ekstra cüzdan taşıma derdinden kurtaracaktır.
  • Şeffaf Kılıf: Satın aldığınız telefonun rengi sizin için özelse ve bunun için ekstra ödeme yaptıysanız şeffaf kılıf tercih edebilirsiniz. Şeffaf kılıf seçerken kaliteli olmasına ve sararma yapmamasına dikkat edin.
  • Deri Telefon Kılıfı: Deri telefon kılıfları, telefona şık bir hava katar. Özellikle klasik tarza sahip olan kişiler deri kılıfları beğenecektir. Deri kılıfın dezavantajı ise uzun vadede kararma yapmasıdır. Bunu göz önünde bulundurarak tercihinizi yapın.

Telefon kılıfı alırken dikkat etmeniz gerekenler genel itibariyle bunlardır. Bütçenize uygun telefon kılıflarını internette rahatlıkla bulabilirsiniz. Özellikle çok rağbet görmeyen veya eski model bir telefonunuz varsa, bunlar için kılıfı internette daha rahat bir şekilde bulabilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık