Lg ve Samsung’un bu yıl tanıttığı yeni amiral gemileri LG G6 ve Samsung Galaxy S8‘in ekran köşeleri bildiğiniz gibi yuvarlak hatlara sahip. Size tanıtacağımız uygulama sayesinde siz de telefonun ekran köşelerini yuvarlayabilirsiniz. Uygulama root gerektirmemektedir.

XDA forumunda da tanıtılan ve oldukça beğenilen bir uygulama olan Cornerfly android telefonların ekran köşelerini yuvarlamak için geliştirilmiş. Yuvarlak köşeler telefon ekranına daha güzel bir görüntü sağlıyor. Ayrıntılara önem veren kullanıcılar bu uygulamayı beğeneceklerdir.

Cornerfly uygulaması Google Play üzerinden ücretsiz indirip kullanılabiliyor. Uygulama varsayılan olarak 12 değerinde köşe yuvarlaması sağlıyor. Eğer bu 12 değerini artırıp azaltmak isterseniz o zaman 3.99 TL ücret ödemeniz gerekiyor.

Cornerfly uygulamasını telefona yüklediğiniz zaman sizden Erişebilirlik izni istiyor. Telefonun Ayarlar > Erişebilirlik bölümünden Cornerfly uygulamasına yetki verdiğiniz anda ekran köşeleri yuvarlak halini alıyor. Uygulamanın ayarlar bölümünden çeşitli ayarları yapıp telefonu istediğiniz gibi kişiselleştirebilirsiniz.

cornerfly ayarlar

Cornerfly uygulamasında köşeleri yuvarladıktan sonra boşta kalan alanın rengini ayarlayabiliyorsunuz. Varsayılan olarak siyah olan arka planı dilediğiniz renge getirmeniz mümkün. Ancak uygulama en güzel siyah ve koyu renge sahip telefonlarda veya siyah çerçeveli telefonlarda iyi duruyor. Gold renge sahip telefonda siyah veya sarı arka plan pek de güzel durmuyor açıkçası. Aşağıdaki linkten Cornerfly uygulamasını indirebilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık