Tablete Format Atma [Resimli Anlatım]

Tablete format atma işlemini resimli olarak tüm ayrıntıları ile bu yazımızda anlatacağız. Anlattığımız tablete format atma işlemi tüm android tabletler ile uyumludur ve aynıdır. Tek fark format atma ekranına gelme konusunda olur. Anlattığımız yöntem android işletim sistemine sahip birçok tablet marka ve model ile uyumludur ancak sizin tabletinizde anlatılan yöntem işe yaramıyorsa yorum kısmından tablet marka ve model adınızı belirtmeniz yeterlidir. Elimizden geldiğince yardımcı olacağız.

Tablete Format Atma

  • Tablete format atma işlemine başlamadan önce tabletinizin şarjlı olmasına dikkat edin ve tableti kapatın.
  • Tabletinizin modeline göre aşağıdaki tuşlara basılı tutarak format atma ekranı açılana kadar bekleyin.

Ses Açma Düğmesine basılı tutup Güç Düğmesine basıp bekleyin. (Home tuşu olmayan Samsung ve birçok tablet markasında bu tuşlar kullanılır.)

Ses Açma + Güç Düğmesi + Home Düğmesine aynı ana basıp bekleyin. (Home tuşu olan eski model Samsung ve diğer android tabletlerde bu tuşlar kullanılır.)

Ses Kısma + Güç Düğmesi + Home Düğmesine aynı anda basıp bekleyin.

Ses Kısma Düğmesine basılı tutup Güç Düğmesine basıp bekleyin.

  • Açılan tablet format atma ekranında aşağıdaki resimde gösterildiği gibi “wipe data/factory reset” seçeneğini seçin. Tabletinizin modeline göre Ses Açma veya Ses Kısma düğmesini kullanarak aşağı yukarı gidebilirsiniz. Seçim yapmak için Power (Güç) düğmesini kullanın.

wipe-data-factory-reset

  • Gelen uyarı ekranında “yes — delete all user data” seçeneğini seçin.

yes-delete-all-user-data

  • Tablet kısa bir kurulum yaptıktan sonra aşağıdaki ekran gelecektir. Bu ekranda “reboot system now” seçeneği seçin.

Bu adımlardan sonra tablet kapanacak ve tekrar açılacaktır. Tabletin açılması biraz uzun sürebilir çünkü format işlemi yapılıyor olacaktır. Tabletiniz açıldığı zaman formatlanmış olarak açılacaktır.

“Tablete Format Atma [Resimli Anlatım]” üzerine 66 yorum

Yorum yapın