Tablete format atma işlemini resimli olarak tüm ayrıntıları ile bu yazımızda anlatacağız. Anlattığımız tablete format atma işlemi tüm android tabletler ile uyumludur ve aynıdır. Tek fark format atma ekranına gelme konusunda olur. Anlattığımız yöntem android işletim sistemine sahip birçok tablet marka ve model ile uyumludur ancak sizin tabletinizde anlatılan yöntem işe yaramıyorsa yorum kısmından tablet marka ve model adınızı belirtmeniz yeterlidir. Elimizden geldiğince yardımcı olacağız.

Tablete Format Atma

 • Tablete format atma işlemine başlamadan önce tabletinizin şarjlı olmasına dikkat edin ve tableti kapatın.
 • Tabletinizin modeline göre aşağıdaki tuşlara basılı tutarak format atma ekranı açılana kadar bekleyin.

Ses Açma Düğmesine basılı tutup Güç Düğmesine basıp bekleyin. (Home tuşu olmayan Samsung ve birçok tablet markasında bu tuşlar kullanılır.)

Ses Açma + Güç Düğmesi + Home Düğmesine aynı ana basıp bekleyin. (Home tuşu olan eski model Samsung ve diğer android tabletlerde bu tuşlar kullanılır.)

Ses Kısma + Güç Düğmesi + Home Düğmesine aynı anda basıp bekleyin.

Ses Kısma Düğmesine basılı tutup Güç Düğmesine basıp bekleyin.

 • Açılan tablet format atma ekranında aşağıdaki resimde gösterildiği gibi “wipe data/factory reset” seçeneğini seçin. Tabletinizin modeline göre Ses Açma veya Ses Kısma düğmesini kullanarak aşağı yukarı gidebilirsiniz. Seçim yapmak için Power (Güç) düğmesini kullanın.

wipe-data-factory-reset

 • Gelen uyarı ekranında “yes — delete all user data” seçeneğini seçin.

yes-delete-all-user-data

 • Tablet kısa bir kurulum yaptıktan sonra aşağıdaki ekran gelecektir. Bu ekranda “reboot system now” seçeneği seçin.

Bu adımlardan sonra tablet kapanacak ve tekrar açılacaktır. Tabletin açılması biraz uzun sürebilir çünkü format işlemi yapılıyor olacaktır. Tabletiniz açıldığı zaman formatlanmış olarak açılacaktır.

Paylaş

68 yorum

 1. ESAT DÜNDAR on

  merhabalar. benım bi konu ıle alakalı bı sorum olucak ama, yardımcı olursanız sevınırım. Şimdiden çok teşekkür ederim. SÖYLEDİĞİNİZ GİBİ TÜM İŞLEMLERİ GERÇEKLEŞTİRDİM FAKAT, ALCATEL MARKA TABLETİM SÖYLEDİĞİNİZ GİBİ KAPANIP TEKRAR AÇILDI VE EKRANDA enjoy.now YAZISI BİR SÜRE YANIP SÖNDÜ. VESONRASINDA EKRAN TEKRAR SABİTLENEREK ….. INGILIZCE MENÜ OLARAK AÇILDI VE DOKUNMATİK ÇALIŞMIYOR+EKRANDA VİSSİON SETTİNS(GÖRME ENGELLİ MODU) YAZISI VE ÜZERİNDE GÖZ İŞARETİ VAR. EN ÜST KISIMDA İSE KİLİT İŞARETİ GÖZÜKÜYOR VE.. HİÇ BİR ŞEKİLDE BU MODU KAPATAMIYORUM VE EKRAN ILE HIÇ BIR İŞLEM YAPAMIYORUM. BU MODU NASIL KAPATABILIRIM YARDIMCI OLURSANIZ SEVINIRIM. YABANCI DILIM OLMADIĞI İÇİN TALKBACK UYGULAMASINIDA KULLANAMIYORUM. NASIL YAPABILIRIM.. ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.

  • Osman Çokgezer on

   Tabletinizi güvenli modda açmaya çalışın. bunun için öncelikle cihazınızı kapatın. Tablet açılana kadar Güç tuşuna ve ses kısma tuşuna (home tuşu varsa home tuşu) aynı anda basılı tutun. Telefon güvenli modda açıldıktan sonra fabrika ayarlarına döndürün.

Yorumdan çık