Swarm’da bir mekanda check in yaptığınız zaman yer bildirimi (check in) yapanlar listesinde otomatik olarak siz de gözükürsünüz. Ancak eğer isterseniz mekanda check in listesinde gözükmeyebilirsiniz. Genelde bir mekanda check-in yapanlar listesine baktığımız zaman sadece belirli kişileri görürüz. Tüm check-in yapanları görmek istediğimizde hepsini göremeyiz. İşte bunun başlıca nedeni insanların kendini check-in listesinde gizlemesidir.

Aşağıdaki adımları yaparak check in listesinde kendinizi gizleyebilirsiniz.

  • Swarm uygulamasını açın.
  • Sağ üst köşede yer alan Profil simgesine tıklayın.
  • Profilinizde yer alan Dişli Çark (Ayarlar) simgesine tıklayın.
  • Açılan ayarlar sayfasında yer alan Gizlilik Ayarları seçeneğini seçin.
  • Check-in başlığı altında yer alan “Halka açık olan,belli bir mekanda check-in yapmış kişiler listesinde beni de göster” seçeneğinin yanındaki kutucukta ki tiki kaldırın.

Artık bir mekanda check in yaptığınız zaman o mekanda check in yapanlar sizi göremeyecekler. Aynı şekilde eğer yanlışlıkla bu ayarı yapmış ve check in listesinde gözükmek istiyorsanız aynı adımları yapıp “Halka açık olan,belli bir mekanda check-in yapmış kişiler listesinde beni de göster” seçeneğini aktif hale getirin.

Paylaş

7 yorum

  1. Gökhan Çorbacı on

    arkadaşım check in yaptığım mekanlarda diğer check in yapanlar gözükmüyor iphone 4s kullanıyorum arkadaşımdada aynısı var aynı yerde aynı anda check in yapıyorum onda orada olan 80 kişi gözüküyor bende ise sadece arkadaşım gözüküyor

  2. aynı sorun bendede var ıphone x kullanıyorum check indeki kişileri göremiyorum çözümünü bulan varmı

  3. Arkadaşlar, 80 kişi yazıyor ama atıyorum 20 ssi gözüküyor, bunun sebebi o check in yapanların gizli check in yapmasıdır. Onlar listede görünmezler…

Yorumdan çık