Swarm, Foursquare tarafından geliştirilen yeni bir yer bildirim uygulamasıdır. Check-in uygulamalarının popülaritesinin artmasıyla buna yönelik birçok mobil uygulama geliştiriliyor. Bizde teloji.com olarak test edip kullandığımız ve beğendiğimiz Swarm uygulamasını sizlere tanıtmaya karar verdik.

Swarm uygulaması, android, ios, ve windows phone işletim sistemleri için geliştirilmiş oldukça popüler bir Check-in uygulamasıdır. Uygulamayı yazının en altında bulunan linklerden indirip kurduktan sonra sms doğrulaması ile kayıt yaptırabilirsiniz. Ücretsiz olan Swarm uygulamasında profil resmi, isim vb. özelliklerini düzenledikten sonra check-in yapmaya başlayabilirsiniz.

swarm_1

Gittiğiniz bir cafe’de yer bildirimi yaptığınız zaman orada son 1 saat içinde yer bildirimi yapanları görebiliyorsunuz. Burada yer bildirimi yapan kişilere arkadaşlık isteği gönderebilir, mesaj atabilir veya onları takip listenize ekleyebilirsiniz. Takip listenize eklediğiniz kişiler tekrar o mekanda yer bildirimi yaptıklarında bu size bildirim olarak iletiliyor.

Swarm uygulamasında facebook ve diğer ağlardaki arkadaşlarınızı ekleyebilir böylece check in paylaşımlarını görebilirsiniz.

Swarm arkadaşlarınızın yapmış olduğu check in’lerin mesafesine göre onları listeliyor böylece size yakın olan arkadaşlarınızı bulabiliyorsunuz.

Uygulama ile alakalı en çok sorulan sorulardan biri de Swarm Check in silme nasıl yapılır sorusu oluyor. Yapmış olduğunuz bir check ini daha sonra silmek oldukça kolay. Check-in’e tıklayın ve ayarlar sekmesine tıklayın. Zaten bu bölümde sadece “sil” adında bir seçenek var bunu seçtiğiniz zaman Swarm check in silinecektir.

 

Swarm uygulamasını aşağıdaki bağlantılara tıklayarak indirebilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık