Swarm her aldığı güncelleme ile yeni özellikleri kullanıcılar ile buluşturuyor. Yer bildirim uygulaması olan Swarm yenilikçi yapısı ile dikkat çekiyor.

Birçok uygulama ve oyun insanların anti-sosyal olmasını sağlarken Swarm insanların daha sosyal ve dışarıda daha fazla vakit geçiren kişiler olmasını sağlayan bir uygulama olma yönünde ilerliyor diyebiliriz.

Gelen güncelleme ile Swarm’da Coin dönemi başladı. Swarm Coin nedir derseniz; coin yaptığınız check-in (yer bildirimi) ile kazandığınız sanal paracıklardır. Yer bildirimi yaparak kazandığınız Coin’ler ile liderlik tablosundaki yeriniz belirlenir.

 

Dışarıya çıkıp cafe, avm, okul vb. gibi yerlerde yaptığınız yer bildirimleri ile coin kazanıyorsunuz. Haftalık liderlik panosunda arkadaşlarınız ile yarışıyor ve tabloda ilk 5’de yer almanız durumunda Bonus Ödüller kazanıyorsunuz.

Coin‘ler hesaplanırken Check-in (Yer bildirimi) yaptığınız yerin popülerliği büyük önem taşıyor. İnsanların sıklıkla gittiği kalabalık ortamlarda yapılan Yer bildirimleri daha fazla coin kazanmanızı sağlarken Ev’de olduğunuzu belirten bir check-in daha az coin kazandırıyor.

Ayrıca yer bildirimi yaparken arkadaşlarınızı etiketlemeniz veya yer bildirimi yapan bir arkadaşınızın sizi etiketlemesi de coin kazanmanızı sağlıyor. Swarm’da Mayor olmanızda size ekstra coin kazandırmaktadır.

Coin liderlik tablosunda hiç coini olmayan yani hiç check-in yapmayan arkadaşlarınızın yanında “Sataş” butonu bulunuyor. Sataş butonuna tıklayarak arkadaşlarınıza mesaj gönderebiliyorsunuz.

swarm-coin-satas

Coin liderlik tablosu her Pazar günü gece yarısında kapanıyor ve her hafta yeni liderlik tablosu oluşuyor. Eğer liderlik tablosunu 1. sırada kapatırsanız gelecek haftaya da avantajlı şekilde başlıyorsunuz.

swarm-coin-kurallar

Paylaş

Yorumdan çık