Super Mario Run eğlenceli bir oyun ve milyonlarca kişi tarafından indirildi. Şuan iOS kullanıcılarına açık olan oyun yakın zamanda Android kullanıcıları için de gelecek. Super Mario Run oyunun ana karakteri bildiğiniz gibi Mario. Ancak oyunda Mario ile beraber 6 karakter (Mario, Princess Peach, Toad, Luigi, Yoshi ve Toadette) bulunuyor. Super Mario Run karakterlerinin özellikleri ve kilidi nasıl açılır yazımızda.

Super Mario Run oyunundaki tüm karekterlerin kendi has bir özelliği bulunuyor. Bu özellikler farklı bölümleri geçmek için size yardımcı olacaktır.

Mariomario

Mario oyuna ilk başladığınızda açık olarak geliyor ve oyunu Mario ile oynuyorsunuz.

Toad

toad

Toad karakterini açmak için tek yapmanız gereken Nintendo hesabınızı oyuna bağlamak. Oyuna Nintendo hesabınızla bağlandığınız zaman Toad karakteri açılıyor.

Toad’ın özelliği diğer karakterlerden daha hızlı koşması. Ancak Toad tek atım yapabilmektedir.

Princess Peach

Princess Peach

Princess Peach için oyunun 2. ana karakteri diyebiliriz aslında. Çünkü Mario’nun amacı Prensesi Browser’dan kurtarmak. Princess Peach’in kilidini açmak için tüm parkurları bitirmeniz gerekiyor.

Princess Peach’in özelliği, uzun elbisesi sayesinde havada süzülmesi ve havada daha uzun süre kalabilmesi. Bu özelliği sayesinde havadaki altınları daha rahat toplayabilirsiniz.

Yoshi

Yoshi

Yoshi’nin kilidini açmak için Yoshi’nin evini inşa etmeniz gerekmektedir. Bunun için de 30 kırmızı ve 30 yeşil kurbağa (Toad) toplanız gerekiyor.

Yoshi’nin özelliği ise havada çırpınmasıdır. Yoshi ile zıpladığınız zaman tekrar zıplayarak çok daha yüksek noktalara ulaşabilir ve altınları toplayabilirsiniz.

Luigi

luigi

Mario’nun kankası Luigi’nin kilidini açmak için Luigi’nin evini yapmanız gerekmektedir. Bunun içinde 150 yeşil ve 150 mor Toad (kurbağa) toplanız gerekmektedir.

Luigi’nin özelliği diğer karakterlerden daha yükseğe zıplamasıdır.

Toadette

Toadette

Toadette oyunda kilidi en zor açılan karakterdir. Toadette’nin kilidini açabilmeniz için öncelikle Princess Peach’in kilidini açmış olmanız gerekmektedir Daha sonra ise 200 Kırmızı, 200 Mavi, 200 Yeşil, 200 Mor ve 200 Sarı Toad toplanız gerekmektedir.

Paylaş

Yorumdan çık