Akıllı telefonlar her geçen gün daha gelişmiş özelliklerle karşımıza çıkıyor. Son yıllarda üretilen üst segment akıllı telefonların çoğu suya ve toza dayanıklı yapıda üretiliyor. Telefonların su geçirmemesi, yağmurlu havalarda veya havuz başında telefonumuzu rahatça kullanmamızı hatta telefonumuzla su altı fotoğrafları çekmemizi sağlıyor. Bu yazımızda sizler için su geçirmeyen ve suya dayanıklı en iyi android ve ios akıllı telefonları listeledik.

Samsung Galaxy S9 ve S9+

Samsung’un bu yılki amiral gemileri Galaxy S9 ve Galaxy S9+, IP68 sertifikasına sahip. IP68 sertifikası, akıllı telefonların 1.5 metre derinlikte 30 dakika boyunca suya dayanıklı olduğunu ifade ediyor. Yani Galaxy S9 ve Galaxy S9+ ile havuzun dibine dalabilir ve su altı fotoğrafı çekebilirsiniz.

Samsung Galaxy Note 8

note 8 water

Samsung’un bir diğer amiral gemisi olan Galaxy Note 8 de IP68 sertifikasına sahip.

Huawei P20 Pro

Dünyanın ilk 3 arka kameraya sahip akıllı telefonu olan ve aynı zaman da birçok otorite tarafından dünyanın en iyi kamerasına sahip akıllı telefonu seçilen Huawei P20 Pro, IP67 sertifikasına sahip. IP67 sertifikası telefonların 1 metre derinlikte 30 dakika suya dayanıklı olduğunu göstermektedir. Biz de teloji.com olarak dünyanın ilk Huawei P20 Pro su dayanıklılık testini sizler için hazırladık. Aşağıdaki videodan Huawei P20 Pro’nun suya karşı dayanıklılığı görebilirsiniz.

Apple iPhone X

iPhone X water

Apple’ın amiral gemisi iPhone X, IP67 sertifikasına sahip ve o da suya karşı dayanıklı yapıda.

LG V35 ThinQ

LG’nin geçtiğimiz günlerde tanıttı üst segment akıllı telefonu LG V35 ThinQ, IP68 sertifikasına sahip. Akıllı telefon ayrıca MIL-STD-810G askeri malzeme standardında üretildiği için zorlu koşullara karşı ekstra dayanıklılık göstermektedir.

Apple iPhone 8 ve iPhone 8 Plus

iPhone X’in dışında iOS platformunun suya en dayanıklı ikilisi iPhone 8 ve iPhone 8 Plus. Bu cihazlar IP67 sertifikasına sahip.

Google Pixel 2 ve Pixel 2 XL

pixel 2s ip67

Google’ın yeni amiral gemileri bu yıl istenilen etkiyi yaratamasa da suya dayanıklılık konusunda iyiler. Pixel 2 ve Pixel 2 XL, IP67 sertifikasına sahipler. Her iki akıllı telefonda 1 metrede suda 30 dakika boyunca suya karşı dayanıklılar.

Akıllı telefonların suya karşı dayanıklılığı hakkında düşüncelerinizi bizimle yorum kısmından paylaşabilirsiniz. Ayrıca suya dayanıklı bir telefonunuz varsa ve başınızdan ilginç bir olay geçmişse bizlerle paylaşabilirsiniz.

Paylaş.

1 Yorum

 1. Sony xperia z3 kullanıcısıyım tuzlu su haricinde her yerde fotoğraf çekebiliyor,
  Sıkıntı surda başlıyor
  Deniz suyu ile doldurulmuş 5 *lı otel havuzunda yüzerken kullanmayın,
  😀😁😂😃😥😥
  Su arıtılarak havuza veriliyor büyük ihtimal zor anlaşılıyor
  Telefonu bozmaya yetiyor oda

Yorum Yap