Spotify’ye gelen yeni özellik sayesinde uyku zamanlayacı ayarlayabilir ve belirlediğiniz süre sonrasında Spotify’in otomatik kapanmasını sağlayabilirsiniz. Bu yazımızda iOS ve Android‘de spotify uyku zamanlayıcı nasıl yapılır resimli olarak anlatacağız.

Birçok kişi uyumadan önce müzik dinlemeyi sever. Hatta bazı kişiler müzik olmadan uyuyamazlar. Dünyanın en popüler müzik uygulamalarından biri olan Spotify de bunun farkında olduğu için otomatik kapatma/uyku zamanlayıcı özelliğini kullanıcılarına sundu. Şimdi gelin spotify’de uyku zamanlayıcı nasıl ayarlanır tüm detaylarıyla anlatalım.

Spotify uyku zamanlayıcı iPhone ve Android‘de aynı şekilde yapılmaktadır. Biz örneğimizde iPhone üzerinden Spotify otomatik kapatma özelliğini anlattık.

Spotify Uyku Zamanlayıcı Nasıl Yapılır?

  • Spotify uygulamasını açın.
  • Dinlemek istediğiniz şarkı veya listeyi çalmaya başlayın.
  • Ekranın sağ üst köşesinde yer alan … üç noktaya dokunun ve açılan menüden Otomatik Kapatma seçeneğini seçin.
  • Açılan sayfada Spotify’in ne zaman kapanmasını istiyorsanız seçin. (5 dakika, 10 dakika, 15 dk, 30 dk, 45 dk veya 1 saat)

spotify uyku zamanlayici ayarlama

Yukarıdaki adımları yapıp süreyi belirledikten sonra kronometre devreye girecek ve sizin belirlediğiniz süre sonrasında spotify otomatik olarak kapanacaktır.

Spotify Uyku Zamanlayıcıyı Kapatma

Spotify için otomatik kapatma ayarladığınız ancak daha sonra bunu iptal etmek isterseniz, yine yukarıdaki adımları izleyin ve Kronometreyi kapat seçeneğini seçin. Böylece otomatik kapatma iptal edilecektir.

spotify uyku zamanlayici kapatma

Paylaş

Yorumdan çık