Popülaritesini her geçen gün arttıran müzik dinleme servisi Spotify, ücretsiz sürümünü kullanan kullanıcıları sevindirecek çok güzel bir özelliğe kavuşacak gibi gözüküyor. Spotify Premium üyeleri bildiğiniz gibi istedikleri şarkıları indirip daha sonra internetsiz olarak dinleyebiliyorlar. Ortaya atılan yeni iddia göre, Spotify çevrim dışı dinleme özelliğini kısıtlı da olsa ücretsiz sürüme getirecek.

Telefondan müzik dinlemek birçok kişinin vazgeçilmezidir. Ancak internet üzerinden müzik dinlemek internet paketimizin hızlıca tükenmesine neden oluyor. Bundan dolayı birçok kişi evde müzikleri indiriyor ve dışarıda indirdiği bu müzikleri dinliyor. Spotify Premium aboneleri, istedikleri müzikleri indirip daha sonra internetsiz müzik dinleyebiliyorlar. Ortaya çıkan yeni sızıntı ise bu özelliğin ücretsiz sürüme geleceği yönünde.

Daha önce birçok doğru çıkan sızıntısıyla bilinen Jane Manchun Wong (@wongmjane), Spotify’in ücretsiz sürümüne çevrimdışı müzik dinleme özelliği getireceğini Twitter hesabından paylaştı. Jane Manchun Wong’un paylaştığı bilgiye göre Spotify, ücretsiz kullanıcılarına müzik indirme özelliğini getirecek ve indirdikleri bu müzikleri günlük 30 dakika dinlemelerine müsaade edecek.

Ortaya atılan görüşlere göre Spotify’in bunu yapmasının sebebi, Premium abonelikte yer alan özellikleri, daha fazla kitleye gösterebilmek ve böylece yeni Premium aboneler kazanmak.

Bu özelliğin gelmesi birçok kişiyi sevindirecektir. Zira 30 dakika yaklaşık 7-8 şarkıya denk geliyor ve bu da birçok kişi için yeterli olacaktır.

Spotify’in bu yeni özelliği ne zaman kullanıma sunacağına dair bir açıklama henüz yok. Gelişmeleri yakından takip edip sizlerle paylaşacağız.

Paylaş

Yorumdan çık