Spotify abonelik iptali nasıl yapılır? tüm detaylarıyla anlatacağız. Dünyanın en popüler müzik servisi olan Spotify hem ücretli (Spotify Premium) hem de ücretsiz hizmet sunmaktadır. Eğer Spotify Premium satın aldıysanız ve artık ücret ödemek istemiyorsanız, 30 günlük süreniz dolmadan aboneliğinizi iptal etmeniz gerekmektedir.

Spotify, yeni üyelere denemeleri için 1 aylık veya 3 aylık ücretsiz Premium aboneliği vermektedir. Bu 1/3 aylık süre sonrasında ise aylık olarak ücret almaktadır. Bu süreler bitmeden önce Spotify Premium iptal ederseniz, ücret ödemeden Spotfy Free (ücretsiz) kullanmaya geçebilirsiniz. Ayrıca ücretli abonelik aldıysanız, aboneliğinizi iptal etmediğiniz sürece her ay kredi kartınıza veya Türk Telekom, Vodafone veya Turkcell üzerinden mobil ödeme ile satın almalarda faturanıza ücret yansıtılır.

Spotify Premium üyeliğini Android veya iPhone‘da uygulama üzerinden yapamazsınız. Ancak telefondan tarayıcı üzerinden Spotify aboneliğini iptal edebilirsiniz. Gelin şimdi spotify abonelik iptali nasıl yapılır resimli olarak anlatalım.

Spotify Premium Abonelik İptali

  • Yandaki bağlantıya tıklayarak Spotify hesabınıza giriş yapın.
  • Sol tarafta yer alan menüden Mevcut Planlar seçeneğini seçin.

spotify mevcut planlar

  • Sayfanın en altında yer alan Spotify Free sekmesi altında yer alan PREMIUM’U İPTAL ET butonuna tıklayın.

spotify premiumu iptal et

  • Açılan sayfada Evet, İptal Et butonuna tıklayın.

spotify evet iptal et

  • Açılan sayfada, Spotify üyeliğinizi neden iptal etmek istediğinizi belirtin ve Gönder butonuna tıklayın.

spotify iptal gonder

Yukarıdaki adımları yaptığınız takdirde Spotify Premium aboneliğiniz, abonelik döngü tarihinizin bitiminde iptal edilecektir. Spotify Premium aboneliğinizin yenilenme tarihine kadar, uygulamayı yine Premium özellikleriyle kullanmaya devam edersiniz. Premium aboneliğiniz iptal olduktan sonra hesabınız Spotify Free (ücretsiz) planına geçecektir. Artık  uygulamayı ücretsiz olarak kullanmaya devam edebilirsiniz. Örneğin aboneliğiniz ayın 30’unda yenileniyorsa ve siz ayın 25’inde aboneliğinizi iptal ettiyseniz, 30’una kadar premium aboneliğinizi kullanmaya devam edersiniz.

Spotify Aboneliği İptal Etme – Türk Telekom, Vodafone, Turkcell

Spotify abonelik iptalini gerçekleştiremedik sorunuyla karşılaştıysanız, aboneliğinizi operatör üzerinden satın almış olabilirsiniz. Eğer Spotify aboneliğini, Türk Telekom, Vodafone veya Turkcell hattınızdan mobil ödeme ile satın aldıysanız, Spotify aboneliğini iptal etmek için operatörünüz ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Genel olarak operatörler, abonelik sürenizin yenilenme tarihinden önce sizi kısa mesaj ile bilginlendirmektedir. Bu mesaja yanıt vererek aboneliğinizi iptal edebilirsiniz. Ayrıca operatörün müşteri hizmetlerini arayarak veya mobil uygulama üzerinden Spotify aboneliğinizi iptal edebilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık