Spotify hesap silme işlemini detaylı olarak anlatacağız. Ücretsiz veya Premium olarak kullandığınız Spotify hesabınızı farklı nedenlerden dolayı kapatmak isteyebilirsiniz. Eğer Premium hesap kullanıyorsanız öncelikle bunu iptal etmeniz gerekmektedir.

Spotify hesap kapatma linki üzerinden spotify hesabını kalıcı olarak silebilirsiniz. Ancak hesap silme işlemine geçmeden önce bilmeniz gereken birkaç şeye dikkat etmenizi öneriyoruz. Eğer Premium üyeliğiniz varsa, Free (ücretsiz) aboneliğe geçiş yaparak, çalma listelerine ve takipçilerinize erişmeye devam edebilirsiniz. Spotify hesabını kapattığınız zaman, çalma listeleriniz ve takipçileriniz silinir. Ayrıca kullanmış olduğunuz spotify kullanıcı adı tekrar kullanılamaz. Ek olarak bir öğrenci indiriminiz varsa, Spotify’a geri dönmeye karar verirseniz, ilk kez kaydolduktan bir yıl sonrasına kadar başka bir hesaba öğrenci indirimi uygulayamazsınız.

Yukarıda saydığımız tüm şeylere rağmen spotify hesabını silmek istiyorsanız aşağıdaki adımları yapmanız yeterlidir.

Spotify Hesap Silme

spotify hesap kapatma

  • Daha sonra Devam butonuna tıklayın ve açılan ekranda “Anlıyorum ve hesabımı yine de kapatmak istiyorum” kutucuğunu seçip Devam butonuna tıklayın. Spotify hesabını silmeniz için e-posta adresinize bir mail gönderilecektir. Bu maildeki linke tıklayarak hesap silme işlemini tamamlayabilirsiniz.

spotify hesap silme onay

Spotify hesap silme işlemini tamamladıktan sonra 7 gün içerisinde hesabınıza tekrar giriş yaparsanız, hesabınız tekrar aktifleştirilir. 7 gün boyunca hesabınıza giriş yapmazsanız spotify hesabınız kalıcı olarak silinir.

Paylaş

Yorumdan çık