İnternet üzerinden müzik dinleme denince akla ilk gelen platform olan Spotify şimdi daha fazla özellik içeren ancak çok daha pahalı olan bir abonelik üzerinde çalışıyor. Gelin aradaki fiyat farkı ne kadar olacak bakalım.

Reuters haber ajansına konuşan bir kaynak, Spotify’in çok yakında daha pahalı bir abonelik planı yayınlamayı planladığını açıkladı. Bir süredir şirketin daha pahalı bir abonelik üzerinde çalıştığını duyuyorduk ve yeni rapor Spotify’ın bunu gerçeğe dönüştürmeye yakın olduğunu gösteriyor.

Platformun yeni abonelik planı, HiFi ses akışını da içerecek. Ayrıca çalma listeleri ve tüm şarkı kitaplıklarını oluşturmak ve yönetmek için daha gelişmiş araçlar sunacak. Planın bölgeye bağlı olarak ortalama 5$ daha pahalıya mal olacağı söyleniyor. Bu, çoğu bölge için fiyatta yaklaşık %40‘lık bir artış anlamına geliyor.

Spotify yakın zamanda kar marjını artırmak için ABD’deki abonelik planın ücretini 1 dolar artırdı. Ama bu tek plan içindi ve Duo plan 2$, aile paketi 3$ arttı. Yeni abonelik planın Türkiye fiyatı ise henüz belli değil.

Spotify’nin yeni planı ve fiyatları hakkında sizlerin görüşleri nedir?

Paylaş

Yorumdan çık