Eylül ayında piyasaya çıkacak olan ve büyük merakla beklenen yeni iPhone modeli hakkında her gün yeni bir haber / söylenti çıkıyor. Bizde teloji.com olarak şimdiye kadar ele geçen gizli görüntüleri ve söylentileri bir araya getirerek iPhone 7 Plus ve iPhone 7 Pro’nun beklenen özelliklerini bu başlık altında  derledik. Yeni iPhone modelinin tasarımı, donanım özellikleri, fiyatı gibi tüm bilgileri yazımızda.

2014 yılından beri Apple çıkardığı modellerin Plus modelini geliştirdi. Büyük ekranlı telefon sevenleri düşünerek çıkartılan Plus modeller oldukça yoğun ilgi gördü. Apple’ın yeni çıkaracağı 7 serisinde de Plus modeli ile birlikte iki cihazı tanıtmasını bekliyoruz. Bunlar iPhone 7 Plus ve iPhone 7 Pro. iPhone 7 Plus yine phablet model olurken iPhone 7 Pro özellikle çift arka kamerası ile dikkat çekecek. Bu tahminlerden yola çıkarak iPhone 7 Pro’nun 4.7 inç boyutunda bir ekrana iPhone 7 Plus’ın ise 5.5 inç ekrana sahip olmasını bekliyoruz.

Tasarım

iphone-7-render

LG’nin hayatımıza soktuğu çift arka kamera özelliği iPhone’un yeni modelinde de bekleniyor. iPhone 7’nin render görüntüleri bu beklentiyi doğrular nitelikte.

3D sanatçısı Martin Hajek’in hazırladığı 3 boyutlu iPhone 7 Pro görüntüsünde yeni tasarım böyle tahmin edilmiş.

iPhone-7-Pro-kamera

iPhone 7’nin tasarımı hakkında en fazla yapılan haberlerden biri de yeni modelde 3.5mm jack olup olmayacağı konusu. Bu konuda da ele geçen belgeler ve dedikodular 3.5mm jack’ın yerine Akıllı Bağlantı olacağı yönünde. Akıllı Bağlantı teknoloji bir nevi bluetooth bağlantısı gibi olacak.

iphone-7-35-jack

iPhone 7 Plus/Pro’dan beklenen diğer bir önemli özellikte su geçirmez yapıda olması. Samsung’un Galaxy S7’de sunduğu bu özellik iPhone 7’de de bekleniyor.

iphone7-waterproff

iPhone 7 ile yeni bir renk daha seçenekler arasına girecek. Klasikleşen Uzay Grisi, Gümüş, Altın ve Rose Altın renk seçeneklerine koyu lacivert‘in de ekleneceği söylentileri yoğunlaşmaya başladı.

iPhone-7-koyu-mavi

Donanım

iPhone’un 2016 model versiyonunda A10 chipset kullanması bekleniyor. Yeni teknolojide tasarım farklılığı da beklenirken chipsette fan-in fan-out teknoloji ile daha yüksek frekansla verim alınması bekleniliyor.

Fan-In-Fan-Out

Dahili depolama alanında 16 GB ile kullanıcılarını üzen Apple, iPhone 7 Plus ve Pro’da en az 32 GB depolama alanı ile gelecek. Ayrıca üst limitide arttıracak olan Apple 128 GB ve 256 GB depolama alanı seçenekleri sunacak. 4K video ve UHD fotoğraflar için bu olmazsa olmazlardan.

Batarya konusunda henüz bir bilgi yok. Ancak  yapılacak iyileştirme ile 3100 mAh batarya bekleniyor.

En büyük yeniliklerden biri kuşkusuz ekranda bekleniyor. Diğer modellerinde LCD ekranan kullanan Apple’ın iPhone 7 modelinde OLED ekrana geçmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Hali hazırda kullanılan 3D dokunmatik ekran iPhone 7 Plus ve Pro’da da kullanılacak. Yeni modellerde 3D dokunmatik özelliğinin daha fazla özellik içermesi bekleniyor.

iPhone’un yeni modelinde en çok merak edilen konuların başında kamera yer alıyor. Çift arka kameranın dışında yeni kameraların daha önce hiç kullanılmamış teknolojilere sahip olması bekleniyor. Bildiğiniz gibi kullanıcıların akıllı telefonlarda en dikkat ettiği noktaların başında kamera geliyor. iPhone 7 modelinin DSLR kalitesinde optik zoom özelliğine kavuşması bekleniyor. Bu bilginin dışında 12MP, 1.22μ piksel boyutu, çift gerçek tonlu LED flaş, IR filtresi, BSI ve safir kristal lens kapağı,  5 element lens ile f / 2.2 diyafram açıklığı, otomatik odaklama gibi özellikler söylentiler arasında.

 

iphone7_cift-kamera

iPhone 7 Yayınlanma Tarihi ve Fiyatı

Apple 2012’denberi yeni modellerini Eylül ayında tanıtıyor ve 10 gün içinde de satışa sunuyor. iPhone 7 modelinin de Eylül ayında tanıtılıp satışa sunulması bekleniyor.

iphone-7-tanitim-ve-satis-tarihi

iPhone 7’nın fiyatı ise iPhone 7 Plus modeli için iPhone 6s Plus’ın ilk satış fiyatı ile aynı beklenirken iPhone 7 Pro’nun fiyatının daha yüksek olması bekleniyor. iPhone 7 796$, iPhone 7 Plus 916$ ve iPhone 7 Pro 1.066$ satış fiyatı ile bekleniyor.

iphone-7-fiyati

iPhone 7 Plus ve iPhone 7 Pro’nun beklenen özellikleri bu şekilde arkadaşlar. Şunu bilmenizi isteriz ki buradaki bilgiler sızdırılan resimler ve söylentilerden oluşmaktadır. Kesin bilgi bulunmamaktadır. Ancak takip edenleriniz bilir söylentiler çoğu zaman doğru çıkmaktadır.

Paylaş

Yorumdan çık