Bugün emojiler kendine özgü dil olarak kullanılıyor. Sosyal medyada yaptığımız bir yoruma veya gönderdiğimiz bir mesaja can katan emojiler artık hayatımızın bir parçası. Bu yazımızda, Instagram, Twitter ve Facebook’ta en fazla kullanılan emojileri ve anlamlarını sizlerle paylaşacağız.

Yüzlerce emoji olsa da aslında bir çoğumuz sadece birkaç emojiyi seviyor ve onları kullanıyoruz. Hangi emojilerin popüler olduğunu eminiz tahmin edebiliyorsunuzdur. İşte sosyal medya platformlarında kullanılan en popüler emojiler.

Twitter’da Kullanılan En Popüler Emojiler (Gerçek Zamanlı)

Twitter’da en çok kullanılan emojileri görmek için emojitracker.com adresini kullanabilirsiniz. Bu sitede gerçek zamanlı olarak Twitter’da kullanılan emojiler gösterilmektedir. İşte siteden aldığımız bir ekran görüntüsüne göre Twitter’ın en popüler emojileri. Resmin üzerine tıklayarak büyütebilirsiniz.

twitter populer emoji

 1. Sevinç gözyaşları ile karşı karşıya
 2. Kırmızı kalp
 3. Evrensel geri dönüşüm sembolü
 4. Kalp şeklindeki gözlerle güler yüz
 5. Yüksek sesle ağlayan yüz
 6. Kalp Kartı
 7. Gülen gözler ile güler yüz
 8. Tatminsizlik
 9. İki kalp
 10. Bir öpücük atma

Facebook’ta Kullanılan En Popüler Emojiler (2017)

Temmuz 2017’de, Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, dünya emoji gününü kutlamak için facebookta bir inografik paylaştı. Paylaşılan inografikte, Facebook’ta kullanılan en popüler emojiler yer alıyordu. Tarih biraz geçmişte kalsa da sıralamada pek bir değişiklik olduğunu sanmıyoruz.

facebook en populer emojiler

Paylaşılan inografiğe göre Facebook’taki en popüler emojiler şu şekilde sıralandı:

 1. Sevinç gözyaşları ile karşı karşıya
 2. Kalp şeklindeki gözlerle güler yüz
 3. Bir öpücük atma
 4. Gülmekten gözünden yaşlar gelmek
 5. Açık ağız ve gülen gözler ile güler yüz
 6. Kalp
 7. Göz kırpıyor yüz
 8. Utangaç ve tebessüm
 9. Yüksek sesle ağlayan yüz
 10. Gülen gözler ile güler yüz

Instagram’da En Çok Kullanılan Emojiler (2016)

Emojilerin en fazla kullanıldığı platformlardan biri de Instagram. Sosyal pazarlama platformu Curulate, 2016’daki verileri toplayarak Instagram’da kullanılan en popüler 100 emojiyi paylaşmıştı. Bizde bu liste içinden en popüler 10 emojiyi sizlerle paylaşıyoruz.

instagram populer emoji

Daha çok beğenilme ve takip edilme isteğiyle kullanılan Instagram’da, kullanıcılar biraz daha farklı emojiler kullanıyorlar. Tabi buradaki veri 2016 yılının verileriyle elde edildiği için güncel sıralama değişmiş olabilir.

Paylaş

Leave A Reply