Günümüzde artık sosyal medya platformları, klasik medya platformlarından (televizyon, radyo vb.) daha fazla kullanılıyor. Artık neredeyse herkesin bir facebook, instagram, tiktok vb. sosyal medya hesabı bulunuyor. Peki bu popüler sosyal medya platformlarının aylık kullanıcı sayısını hiç merak ettiniz mi? Gelin beraber bakalım.

Sosyal medya platformlarının aylık kullanıcı sayısı aynı zamanda, en popüler sosyal medya platformunun da hangisi olduğunu bizlere gösteriyor. Gelin lafı daha fazla uzatmadan bu platformların 2021’in Eylül ayına göre aylık kullanıcı sayılarını  sizlerle paylaşalım.

Sosyal Medya Platformlarının Aylık Aktif Kullanıcı Sayıları

  1. Facebook – 2.8 Milyar Kullanıcı
  2. Youtube – 2.29 Milyar Kullanıcı
  3. Whatsapp – 2 Milyar Kullanıcı
  4. Messenger – 1.38 Milyar Kullanıcı
  5. Instagram – 1.3 Milyar Kullanıcı
  6. WeChat – 1.21 Milyar Kullanıcı
  7. TikTok – 732 Milyon Kullanıcı
  8. QQ – 606 Milyon Kullanıcı
  9. Douyin – 600 Milyon Kullanıcı
  10. Telegram 500 Milyon Kullanıcı

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarının aylık aktif kullanıcı sayısı bu şekilde arkadaşlar. Listemizde en popüler 10 sosyal medya platformu yer alıyor.

Yukarıda paylaştığımız veriler 2021 yılının güncel verileridir. Zaman içerisinde bu kullanıcı sayılarında artış veya azalış olabilir.

Sizin popüler uygulamanız hangisi? Listede göremediğiniz veya listede olup da sizi şaşırtan platformlar varsa lütfen yorum kısmından bizlerle paylaşınız.

Kaynak: https://www.statista.com/statistics/272014/global-social-networks-ranked-by-number-of-users/

Paylaş

Yorumdan çık