Ana sayfa BLOG Sonsuzluk İşareti ∞ Nasıl Yapılır ?

Sonsuzluk İşareti ∞ Nasıl Yapılır ?

0

Sonsuzluk işareti ∞ nasıl yapılır ? Android ve iPhone’da sonsuzluk işareti nasıl yapılır ? Bilgisayar ve Mac’de sonsuzluk işareti nasıl yapılır ? Hepsini sırasıyla anlatacağız.

∞ Sonsuzluk işareti diğer adı ebediyet/ebediyen işareti, yan yatmış sekize benzer. Telefon ve bilgisayar klavyesinde bulunmayan sonsuzluk işaretini yazmak için farklı yollar bulunmaktadır. Bu yazımızda en basit şekilde sonsuzluk işareti nasıl yapılır anlatacağız.

Android Telefonda Sonsuzluk İşareti ∞ Yapmak

Android telefonların klavyesinde sonsuzluk işareti yapmak için bir kısayol bulunmamaktadır. Sonsuzluk işaretini yazmak için tek yapmanız gereken  işaretini kopyalayıp yapıştırmaktır. ∞ sonsuzluk işaretini kopyaladıktan sonra Pano yardımıyla hızlıca sonsuzluk işaretine erişebilirsiniz. Rahat kopyalamanız için büyük puntoyla aşağıda sonsuzluk işaretini yazdık. Oradan kopyalayıp whatsapp, instagram vb. uygulamalarda sonsuzluk işaretini kullanabilirsiniz.

∞∞∞∞∞∞

iPhone’da ∞ Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır ?

iPhone’da ∞ sonsuzluk işaretini kullanmak için yine yukarıda anlattığımız gibi kopyala yapıştır işlemini yapabilir veya Ayarlardan metin değişimi yaparak sonsuzluk işareti için kısayol ekleyebilirsiniz. Bunun için öncelikle  işaretini kopyalayın ve ardından Ayarlar > Genel > Klavye > Metin Değişimi yolunu izleyin.

iphone metin degisimi

Ekranın sağ üst köşesinde yer alan + simgesine dokunun. İfade yazan yere kopyaladığınız sonsuzluk işaretini ∞ yapıştırın. Kestirme yazan yere sonsuzluk işaretine karşılık gelecek kelimeyi yazın. Örneğin buraya .son yazabilirsiniz. Sağ üst köşedeki Kaydet seçeneğine dokunup işlemi tamamlayın.Böylece iPhone klavyesinde .son yazdığınız zaman ∞ sonsuzluk işareti çıkacaktır.

iphone sonsuzluk isareti

Bilgisayar’da ∞ Sonsuzluk İşareti Yapma

Windows bilgisayarlarda sonsuzluk işaretini yazmak için ALT tuşuna basılı tutup 8734 yazmanız yeterlidir. (ALT+8734). Eski windows sürümlerinde ise Alt+236 kombinasyonu kullanılır. Ancak Windows 10’da ALT+8734 kombinasyonu sonrasında üçgen ▲ işareti çıkmaktadır. Yine en sağlıklı yöntem sonsuzluk işaretini kopyalamaktır. Ayrıca Word, Excel gibi uygulamalarda sonsuzluk işaretini yazmak için menüden Ekle > Simge yolunu izleyip sonsuzluk işaretini seçebilirsiniz.

sonsuzluk isareti word

Mac’de Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır ?

mac sonsuzluk isareti

Mac’de sonsuzluk işareti yapmak için Option + 5 kombinasyonunun kullanabilirsiniz. Yani klavyedeki Option ve 5 rakamına aynı anda bastığınız zaman  sonsuzluk işareti yazılır.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın