Snapchat, süreli olarak fotoğraf ve video paylaşımı yapmanızı sağlayan ve bu özelliği ile en güvenli fotoğraf ve video paylaşım uygulaması kabul edilen eğlenceli bir sosyal ağ uygulamasıdır.

Snapchat Nasıl Kullanılır ?

 • Snapchat android ve iOS cihazlarla uyumludur. Öncelikle kullanmış olduğunuz cihazın türüne göre aşağıdaki linklerden snapchat’i telefonunuza indirin.
 • İndirmiş olduğunuz snapchat uygulmasını açın. KAYDOL seçeneğini seçin ve sırasıyla ad, soyad, doğum tarihi, kullanıcı adı,şifre, email adresi ve telefon numaranızı girip kaydınızı tamamlayın.
 • Daha sonra Snapchat dilerseniz telefon rehberinizdeki kişilere erişir ve onları arkadaşınız olarak ekler. Snapchat’de facebook, twitter, instagram gibi hesaplara bağlanarak oradaki arkadaşları davet etme veya arkadaş olarak ekleme özelliği yoktur.

Snapchat’e Rehberden Arkadaş Ekleme

 • Snapchat ana ekranında sol üst köşede bulunan Ara simgesine dokunun.
 • Açılan ekranda Kişiler sekmesine gelin ve Arkadaş Bul butonuna dokunun.
 • Açılan ekranda Devam butonuna dokunup Tamam seçeneği ile Snapchat’in rehberinize erişmesine izin verin.
 • Karşınıza telefon rehberinizde Snapchat kullanan kişiler listelenecektir. Eklemek istediğiniz kişinin yanında bulunan Ekle butonuna tıklayın.

snapchat kisi ekleme

Yukarıda anlattığımız gibi rehberinizde bulunan kişileri ekleyebileceğiniz gibi snapkod veya kullanıcı adı ile arama yaparak da yeni kişileri ekleyebilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıda ünlülerin snapchat hesaplarını da görebilir ve ekleyebilirsiniz.

Yabancı Ünlülerin Snapchat Hesapları

Türk Ünlülerin Snapchat Hesapları

Ayrıca yine Ara düğmesini kullanarak Hızlı Ekle sekmesinden ortak arkadaşlarınızın snapchat hesaplarını görebilir ve ekleyebilirsiniz.

Snapchat’te Fotoğraf ve Video Paylaşma

 • Snapchat ana ekranında aşağı ortada bulunan yuvarlak simgeye kısa dokunduğunuzda fotoğraf çeker, uzun basılı tuttuğunuzda ise video çekip paylaşabilirsiniz.
 • Çekmiş fotoğraf veya videoyu çektikten sonra açılan ekranda fotoğraf/video üzerine yazı yazabilir, çizgi çizebilir, emoji ekleyebilir, fotoğraf için süre, video için döngüyü belirleyebilirsiniz. Daha sonra gönder butonuna dokunun.
 • Gönder butonuna dokunduğunuz zaman paylaşımınızı Hikayem, Hikayemiz olarak veya belirli arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

snapchat fotograf paylasmak

Snapchat Lenses Kullanımı

Snapchat’te bulunan Lenses özelliği ile fotoğraflarınıza eğlenceli efektler verebilirsiniz. Bunun için Snapchat ana ekranında iken ve ön kameranız açıkken parmağınız ile ekrana basılı tutun. Böylece uygulama yüzünüzü tarayacak ve Snapchat lensleri açılacaktır.

snapchat lenses cips

Snapchat’te Mesajlaşma, Sesli ve Görüntülü Arama Nasıl Yapılır ?

 • Snapchat ana ekranında sol alt köşede bulunan Sohbet simgesine dokunarak veya ekranı sağa doğru kaydırarak Sohbet sekmesine geçiş yapabilirsiniz.
 • Sohbet bölümünde arkadaş listeniz görüntülenir, mesajlaşmak, sesli veya görüntülü görüşme yapmak istediğiniz kişiyi seçin.
 • Mesaj ekranında “Mesaj Gönder” alanına mesaj yazarak mesajlaşabilir, telefon simgesine dokunarak sesli arama yapabilir veya kamera simgesine dokunarak görüntülü arama yapabilirsiniz.

snapchat sesli goruntulu arama

Snapchat Ayarları Nasıl Yapılır ?

Snapchat’in eski versiyonunda üst ortada bir hayalet simgesi bulunuyordu ve bu simgeye dokunarak profil sekmesine geçilebiliyordu. Ancak snapchat’in yeni versiyonunda hayalet simgesi artık yok. Profil bölümüne girmek için Snapchat ana ekranındayken parmağınızı yukarıdan aşağı doğru kaydırmanız gerekmektedir.

Profil bölümünde, sizi ekleyenleri, arkadaşlarınızı görebilir, yeni arkadaş ekleyebilir, bitmoji’nizi düzenleyebilir, ödül dolabını görüntüleyebilir ve dişli çark simgesine dokunarak snapchat ayarlarına giriş yapabilirsiniz.

snapchat profil ve ayarlar

Snapchat Ayarlarını kullanarak : isim değiştirme, doğum tarihi değiştirme, cep telefonundan snapchat hesabı bulmayı açıp kapatma, e-posta doğrulama, bitmoji düzenleme, şifre değiştirme, oturum açma doğrulaması, anılar, spectacles ekleme, shazam, gizlilik ayarları ve sohbet silme gibi işlemleri yapabilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık