Snapchat’in 9.15.0.0 güncellemesi ile Snapchat Lenses özelliği geldi. Snapchat Lenses özelliği ile artık arkadaşlarınıza gönderdiğiniz fotoğraf ve videolara animasyonlar ve efektler ekleyebiliyorsunuz.

Snapchat lenses özelliği ios’da iPhone 5 ve sonraki modellerde kullanılabiliyor. Maalesef iPhone 4s ve altı modeller şuan için Snapchat Lenses özelliğini desteklemiyor. Ancak gelecek yeni güncellemeler ile bu sorunun kalkacağını umuyoruz.

Android telefonlarda Snapchat Lenses özelliği kullanılabiliyor. Ancak yine birçok android telefonda snapchat lenses sorunu yaşanabiliyor.

Snapchat Lenses Kullanımı

  • Snapchat Lenses özelliği için BURADAN Snapchat’in son sürümünü indirin.
  • Snapchat Lenses özelliği sadece ön kamerada kullanılabiliyor. Öncelikli olarak ekranın sağ üst tarafındaki sekmeyi kullanarak ön kameranıza geçiş yapın.
  • Snapchat Lenses özelliğinin aktif olabilmesi için kamerada yüzünüzün tamamen gözükmesi gerekmektedir. Yüzünüz kamerada gözükünce biraz bekleyin.
  • Snapchat Lenses ile animasyon eklemek için direk fotoğraf veya video butonuna tıklamayın. Ekranın ortasına parmağınızla dokunun ve biraz bekleyin. Snapchat yüzünüzü algılayıp tanımlayacaktır.
  • Yüzünüz Snapchat tarafından algılandıktan sonra fotoğraf/video butonun yanına animasyon butonları eklenecektir. Bunlardan istediğinizi seçip Snapchat Lenses özelliği ile animasyonlu fotoğraflarınızı paylaşabilirsiniz.

Snapchat Lenses ile gözünüzde kalpler çıkan, ağzınızdan gökkuşağı akan vb. animasyonlar gönderebilirsiniz. Yeni güncellemeler ile Snapchat’e yeni Lensesler eklenecektir.

Eğer android ve ios cihazınızda Snapcah Lenses sorunu yaşıyorsanız telefon modelinizi yorum kısmından belirtiniz elimizden geldiğince çözüm üretmeye çalışacağız.

 

snapchat-lenses-video

 

Paylaş

122 yorum

  1. Benim cihazım samsung galaxy a5 2016 fakat lenses ler yok uygulama güncel fakat lensler yok yardımcı olursanız sevinirim

Yorumdan çık