Snapchat’in bu kadar popüler olmasının ana nedeni kaybolan fotoğraflar ve videolar paylaşmanızı sağlamasıdır. Ayrıca paylaşılan bir video veya fotoğrafın ekran görüntüsü alındığında bu karşı tarafa bildirim olarak gider. Peki snapchat’te bildirim gitmeden ss almak mümkün mü? Bu işlem biraz zorlu olsa da size tek çözüm yöntemini anlatacağız.

Kişisel gizliliğe oldukça önem veren Snapchat, kullanıcıların ekran görüntüsü almaması için uygulamasını sürekli güncellemekte ve varolan yöntemleri engellemektedir. Eskiden bildirim gitmeden ss almayı sağlayan birçok yöntem artık engelleri aşamıyor ve karşı tarafa bildirim gidiyor. Snapchat Bildirim Gitmeden SS Alma yöntemine geçmeden önce aşağıdaki yöntemlerin artık 2022 yılında işe yaramadığını ve bu yöntemleri yaparsanız, karşı tarafa bildirim gideceğini bilmenizi isteriz.

Artık İşe Yaramayan Snapchat Bildirim Gitmeden SS Alma Yöntemleri

  • Uçak Modunu Açma: Teoride bu yöntem, tüm internet bağlantılarını kestiği için çalışmalıdır, ancak Uçak Modunu açmadan önce Snapchat’i yüklemeniz gerektiğinden uygulamanın sunucuları bunu bilir ve diğer kişiye bildirim gönderir.
  • Önbelleğinizi Temizleme: İnternet bağlantısını kestikten sonra, ekran görüntüsü alıp önbelleği temizleyebilirdiniz. Böylece uygulama tekrar çevrimiçi olduğunda etkinliklerinizin kaydını alamazdı. Ancak şimdi, ne olursa olsun ekran görüntüsü bildirimi anında gönderiliyor. Yani Snapchat bu yöntemin açığını kapattı.
  • Oturumu Kapatma: Benzer şekilde bu yöntemde artık işe yaramamaktadır.
  • Dahili Ekran Kaydetme Uygulaması: iPhone ve Android telefonlarda bulunan ekran kaydetme uygulaması ile de snapchat’i kaydettiğiniz zaman karşı tarafa bildirim gitmektedir. Bunu isterseniz bir arkadaşınızla test edebilirsiniz.

Eğer bir iPhone sahibiyseniz, kendi mağazasında bulunan ekran kaydetme uygulamaları sınırlıdır ve bunlarda Snapchat’te kayıt yaptığınız zaman bildirim gitmesine neden olur. Eğer Android kullanıyorsanız, Google Play Store dışında Snapchat için geliştirilmiş ekran kaydetme uygulamalarını deneyebilirsiniz. Tabi bu uygulamaların bildirim gönderip göndermediği öncelikle bir arkadaşınızla test edin.

Snapchat Bildirim Gitmeden SS Alma

Snapchat’te bildirim gitmeden ss almanın tek garanti yöntemi ikinci bir telefon veya tablet kullanmaktır. Diğer telefon/tablette kamerayı açın ve kendi telefon ekranınıza yaklaştırıp video kaydını başlatın veya fotoğraf çekeceksiniz hazırda bekletin. Ardından kendi telefonunuzda Snapchat’i açıp kaydetmek istediğiniz gönderiyi açın. Görüntü kalitesi biraz düşük olacaktır ancak saklamak istediğiniz görüntüyü karşı tarafa bildirim gitmeden kaydetmenin tek çözüm yolu budur.

Paylaş

Leave A Reply