Apple’ın sesli komut asistanı Siri birçok konuda kullanıcılara yardımcı olmaktadır. Ancak bazı durumlarda Siri çalışmayı durdurabiliyor ve cevap vermemeye başlıyor. Özellikle sürekli küfürlere maruz kalan siri bir süre sonra küsüyor ve sorulara cevap vermemeye başlıyor. Siri cevap vermiyor sorunun tüm çözüm yolları yazımızda.

Siri cevap vermiyor sorunun birkaç farklı nedeni olabilir. Siri’nin sorulara cevap vermemesi sorunun en pratik yolu Ayarlar bölümünden “Hey Siri” dinle özelliğini kapatıp açmaktır. Bunun için Ayarlar > Siri ve Arama yolunu izleyin. Açılan ekrandan “Hey Siri”yi Dinle özelliğini kapatıp tekrar açın. Sizden “Hey Siri” demeniz istenecek ve sesiniz tekrar tanımlanacaktır. Hey Siri’yi tekrar ayarladığınız zaman Siri’yle olan ilişkiniz de ilk günkü gibi yeniden başlayacaktır.

hey siri dinle

Siri üzerinde uygulanan bir sınırlama varsa bu da Siri’nin cevap vermesine engel olabilmektedir. Ayarlar > Ekran Süresi > İçerik ve Gizlilik Sınırlamaları > İzin Verilen Uygulamalar yolunu izleyin ve Siri ve Dikte seçeneği pasif ise aktifleştirin.

siri izin verilen uygulamalar

Yukarıdaki çözüm yollarını denediniz ve halen Siri cevap vermiyorsa Ayarlar > Siri ve Arama yolunu izleyip Sesli Geri Bildirim özelliğinin Her Zaman olarak ayarlandığından emin olun. Bu bölümde “Eller Serbest” seçeneği seçili kalmış olabilir. Eller Serbest seçeneği seçildiği zaman cihazınız bir bluetooth aygıtına bağlı olduğu zaman Siri çalışmaktadır.

siri sesli geri bildirim her zaman acik

“Siri Cevap Vermiyor” konusu hakkında sorunlarınızı, yorumlarınızı ve varsa farklı çözüm önerilerinizi bize yorum kısmından iletebilirsiniz.

Paylaş

2 yorum

  1. Benim mic çalışıyor fakat siriye bastığımda ses dalgaları konuşmadan hareket ediyor çok ilginç söylenilen herşeyi yaptım ama yok dediğim gibi micrafonum sorunsuz bir şekilde çalışıyor apple watchim var onuda devre dışı bıraktım ona rağmen yok yani çalışmıyor fakat arabada carplay tuluna basınca aktifleşiyor anlamadım

Yorumdan çık