4.5G‘nin ülkemizde kullanılmaya başlamasına kısa bir süre kaldı. Bir aksilik olmaması halinde 1 Nisan 2016 tarihinden itibaren 4.5G kullanılmaya başlanacak. Peki kullandığımız sim kartlar 4.5G ile uyumlu mu ?

Turkcell, Vodafone ve Avea kullanıcılarına kusursuz bir 4.5G hizmeti verebilmek için şimdiden gerekli çalışmalara başladılar.

Turkcell en ciddi adımı attı ve internet sitesi üzerinden sim kart ve kullanılan cihazın 4.5G uyumlu olup olmadığını test imkanı sunmaya başladı. Ayrıca 4G yazıp 2222‘ye ücretsiz olarak mesaj göndererek sim kart ve cihazınızın 4.5G uyumluluğunu sorgulayabilirsiniz.

Turkcell kullanıcıları aşağıdaki linkten SIM kart ve cihazlarının 4.5G uyumluluğunu öğrenebilirler.

http://www.turkcell.com.tr/tr/4-5g

Vodafone, 3G hizmetini verdiğinden bu yana, 4.5G uyumlu SIM Kart vermeye başladı. Yani şuan büyük ihtimal kullandığınız Vodafone Sim kartı 4.5G uyumludur. Bunu öğrenmenin en garanti yolu, sim kartınızı çıkarın ve üzerinde 3G yazısını kontrol edin. Eğer Sim kartınızın üzerinde 3G yazıyorsa SIM kartınız aynı zamanda 4.5G uyumlu demektir.

Avea kullanıcıları ise sim kartlarını Avea Bayilerine giderek değiştirmek zorundalar. Çünkü Avea Sim kartları şuanda 4.5G uyumlu değildir.

Paylaş

Leave A Reply