Instagram’da silinen hesabın kullanıcı adını almak mümkün mü sorusu sıkça sorulan sorulardan biridir. Instagram kullanıcı adı ne zaman boşa düşer? Instagram kullanıcı adı boşta ama alamıyorum. Bu kullanıcı adını alamazsın hatası gibi soruları bu yazımızda sizler için detaylıca cevaplayacağız.

Dünyanın en popüler sosyal medya platformu konumunda olan Instagram, kullanıcı güvenliği için birçok tedbir almaktadır. Bu tedbirlerin başında da kullanıcı adı gelmektedir. Instagram’da yeni bir hesap oluşturduğunuz zaman benzersiz ve daha önce kullanılmamış bir kullanıcı adı belirlemeniz gerekmektedir. Benzersiz bir kullanıcı adıyla oluşturduğunuz instagram hesabını daha sonra silerseniz, bu kullanıcı adı kayıtlarda tutulur ve hesap boşa düşene kadar bu kullanıcı adı başkası tarafından kullanılamaz.

Instagram Silinen Hesabın Kullanıcı Adını Almak

Sahibi olduğunuz bir instagram hesabını sildiğiniz zaman, o hesap size silinmiş olarak gözükür ve o hesaba tekrar giriş yapamazsınız. Ancak aslında sildiğiniz o instagram hesabı, halen instagramın veri tabanında yani kayıtlarında kalmaya devam eder. Bu süre zarfında sildiğiniz instagram hesabının kullanıcı adını alamazsınız.

Instagram Kullanıcı Adı Ne Zaman Boşa Düşer

Silinen instagram hesabının kullanıcı adını almak isteyenlerin sıkça sorduğu sorulardan biri Instagram kullanıcı adı ne zaman boşa düşer sorusudur. Sildiğiniz bir instagram hesabının kullanıcı adını tekrar almak istediğiniz zaman “Bu Kullanıcı Adını Alamazsın” hatası ile karşılaşırsınız. Bunun nedeni silinen hesabın henüz boşa düşmemesinden kaynaklanmaktadır. Bu konuda instagram’ın yapmış olduğu resmi bir açıklama maalesef bulunmamaktadır.

Bazı kullanıcılar instagram kullanıcı adı boşta ama alamıyorum diye yakınmaktadır. Silinen bir instagram hesabı aramalarda gözükmez. Bir hesabın aramalarda gözükmemesi, o hesabın veya kullanıcı adının boşa düştüğü anlamına gelmektedir.

Silinen Instagram Hesabının Kullanıcı Adını Almanın Çözümü

Yukarıdaki açıklamamızda da belirttiğimiz gibi instagram bu konuda net bir çözüm sunmamaktadır. Instagram’ın bu konuda önerdiği çözüm yolu, farklı ancak benzer bir kullanıcı adı ile yeni bir hesap oluşturmaktır. Kullanıcı adına nokta, alt çizgi, harf veya rakam eklemek gibi.

instagram kullanici adi alinmis

Örneğin instagram kullanıcı adınız @teloji ise bunun yerine @telojicom veya @teloji1 isimlerini kullanabilir ve isim bölümünde de resmi hesap diye belirtebilirsiniz. Zamanla hesabınız aktifleştiği zaman arama kısmına @teloji yazıldığında sizin sonradan açtığınız hesap ilk sırada gözükmeye başlayacaktır.

İlginizi çekebilir: En Güzel Instagram Kullanıcı İsimleri

Paylaş

Yorumdan çık