Instagram hesabını silen kişiler bir süre sonra pişman olup, silinen instagram hesabını geri almak mümkün mü diye sormaktadırlar. Instagram hesabını siz veya bir başkası hesabınıza giriş yapıp kalıcı olarak silmiş olabilir veya instagram hesabınız topluluk kurallarına uymadığı için hesabınız kapatılmış (devre dışı bırakılmış) olabilir. Bu iki farklı senaryoya göre silinen instagram hesabı geri alınır mı cevaplayacağız.

Silinen Instagram Hesabı Geri Alınır mı?

Eğer instagram hesabınızı siz sildiyseniz veya hesabınıza erişen biri hesabınızı sildiyse, silinen instagram hesabını geri almak mümkün değildir. Bu nedenle, giriş bilgilerinizi arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşırken çok dikkatli olmalısınız. Ayrıca instagram hesabınızı silmeden önce iyi karar vermeli, şüpheli etkinlik hakkında bir e-posta alırsanız bunu ciddiye alın ve şifrenizi değiştirin.

Silinen instagram hesabını geri almak mümkün değildir ancak aynı e-posta adresini veya telefon numarasını kullanarak yeni bir hesap oluşturabilirsiniz. Aynı E-posta veya telefon numaranızla yeni bir instagram hesabı açsanız bile, eski kullanıcı adını kullanamazsınız.

Kapatılan Instagram Hesabını Geri Almak

Kapatılan instagram hesabını geri almak mümkündür. Instagram hesabınıza giriş yaptığınız zaman hesabınızın devre dışı bırakıldığına dair korkunç bir mesajla karşılaştıysanız, uygulama ilk olarak daha fazla bilgi edinmenizi isteyecektir. Buradaki bilgiler devre dışı bırakılmış Instagram hesabınızı geri alma sürecinde size rehberlik edecektir. Biz de burada size yardımcı olacak birkaç bilgi daha vereceğiz.

Uygulamada size söylenen önerileri uygulayın. Burada unutmamanız gereken şey, itiraz sürecinde olmanız ve bu süreci geçmeniz gerektiğidir. Bir şekilde hesabınız yanlışlıkla silinmişse bunu geri almanız kolay olacaktır. Ancak topluluk kurallarını çiğnediyseniz, üzgün olduğunuzu söylemek veya özür dilemek sizin hatalı olduğunuzu göstereceği için bundan kaçının.

Kararlı Olun. Hesabınızı geri alana kadar günde birkaç kez itiraz gönderebilirsiniz.

İtirazınızı gönderebileceğiniz instagram hesabı geri alma formu buradan ulaşabilirsiniz. Açılan sayfada kimlikte yazan adınızı, kullanıcı adınızı, e-posta adresinizi, cep telefonu numaranızı ve itirazınızı yazıp gönderin. Daha sonraki aşamada size geri dönüş yapılırsa, doğrulama olarak bir selfie göndermeniz istenebilir.

kapatilan instagram hesabi geri alma itiraz

Daha yumuşak bir moderatör karşınıza çıkana kadar itiraz sürecini istediğiniz sıklıkta tekrarlayabilirsiniz. Herhangi bir büyük kuralı kasıtlı olarak çiğnemediğinizi varsayarsak, yanıt almanız birkaç günden fazla sürmeyecektir. Israrcı olmaktan korkmayın. Sonunda kapatılan instagram hesabını geri alacaksınız.

Paylaş

5 yorum

  1. İstagram hesabımı kalıcı olarak sildim ve hesabımın şifresini ve kullanıcı adını bilmiyorum hesabımı geri açmak istiyorum bana nasıl yardımcı olabilirsiniz

    • Kalıcı olarak silinen instagram hesabını maalesef geri alamazsınız. Ancak kullanıcı adınız boşa düşmüşse yine aynı kullanıcı adıyla hesap açabilirsiniz.

  2. “Bir değerlendirme talep etmeden önce Instagram’a git ve bunu yapanın sen olduğunu onayla.” Böyle bir ileti ile karşılaşıyorum, gönder seçeneğine basınca..

Yorumdan çık