Selfie fotoğraf çekimleri popüler oldukça Selfie çubuklarına olan ilgi de artmaya başladı. Sizlere bu yazımızda Selfie Çubuğu nasıl kullanılır anlatmaya çalışacağız.

Selfie çubukları bluetooth veya monopod kulaklık soketi yardımı ile fotoğraf çekerler. Selfie çubukları genellikle android ve ios telefonlar ile uyumlu olarak çalışmaktadır. Ayrıca uyumlu fotoğraf makineleri içinde selfie çubuğunu kullanabilirsiniz.

Selfie çubuklarının baş kısmında telefonunuzu tutan bir aparat vardır. Bu aparat bütün telefonları sıkıca tutacak şekilde genişleyip uzayabilen bir yapıdadır.

Bluetooth ile çalışan Selfie Çubuklarında öncelikle selfie çubuğunun alt kısmında bulunan on/off düğmesinden çubuğu açıyoruz.  Daha sonra çubuk üzerinde fotoğrafı çekmeye yarayan düğmeye 10 saniye kadar basarak bluetoothu aktif hale getiriyoruz. Daha sonra telefonumuzun bluetoothunu açıp selfie çubuğumuz ile eşleştiriyoruz. Artık Selfie Çubuğumuz ile fotoğraf çekmeye başlayabiliriz.

selfie-cubuk

Monopod kulaklık soketi bulunan selfie çubuklarında ise soketi telefonunuzun kulaklık kısmına bağlamanız yeterlidir.

selfie_cubugu2

Selfie çubukları genel olarak android 3.1 ve ios 4.1 sürüm üstünde çalışmaktadır. Ancak siz yine de selfie çubuğu alırken gereksinimlerini dikkatlice okuyun ve cihazınızla uyumlu olup olmadığını kontrol edin.

Paylaş

Yorumdan çık