Ana sayfa BLOG Telefonda Şarkıyı Zil Sesi Yapma

Telefonda Şarkıyı Zil Sesi Yapma

7

Anrdroid telefonların sunmuş olduğu en güzel özelliklerden biri şarkıyı zil sesi yapma özelliğidir. Samsung, Huawei, Oppo, Xiaomi, LG, Sony, Nokia, Honor vb. android telefonunuza yüklemiş olduğunuz bir mp3 şarkıyı hiçbir ek program kullanmadan zil sesi olarak ayarlayabilirsiniz. Ayrıca aynı işlemleri yaparak şarkıları bildirim sesi olarak ayarlamakta mümkündür.

Android işletim sisteminin, iOS işletim sistemine göre en büyük avantajı kullanıcılara sunmuş olduğu kişiselleştirme özgürlüğüdür. iOS’da normal şartlarda sadece iTunes üzerinden satın aldığınız zil seslerini zil sesi olarak ayarlayabilirken, Android telefonlarda her hangi bir yerden indirdiğiniz şarkıları zil sesi olarak ayarlayabilirsiniz. Şarkıyı zil sesi yapma nasıl oluyor anlatmadan önce En Güzel Zil Sesleri yazımıza bakmanızı tavsiye ederiz.

Şarkıyı Zil Sesi Yapma

 • Telefonun Ayarlar bölümüne girin.
 • Sesler ve Titreşim seçeneğini seçin.
 • Zil Sesi seçeneğini seçin.
 • Üstte yer alan + simgesine dokunun. (Telefon marka ve android sürümüne bağlı olarak sizde “Dosyalardan Seç” veya Nota simgesi gibi bir şey olabilir.)
 • Telefonunuza indirdiğiniz şarkıyı seçin.

telefonda sarkiyi zil sesi yapma

Artık telefon zil sesi değiştirme işlemini tamamladınız. Gelen aramalarda artık seçmiş olduğunuz şarkı çalacaktır.

Biz örneğimizde Android 12 işletim sistemine sahip Samsung marka bir telefon üzerinden şarkıyı zil sesi yapmayı anlattık. Ancak Xiaomi, Oppo, Huawei, Honor, LG, Nokia, Sony, OnePlus, Lenovo, Google gibi farklı markalarda da aynı veya benzer yolu izleyerek şarkıyı zil sesi yapabilirsiniz.

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

7 YORUMLAR

 1. Bende resmi 6 oto var. Ama telefon zil sesi bölümü yok. Sadece takvim, alınan mesaj ve varsayılan bildirim zil sesi var ama o yok …
  Yardım eder misiniz?

 2. ya bende samsung j3 var müziklerinden Zil sesi yapamıyorum ayarlar sesler ve bildirimler zil sesi var orda en alta telefondan yükle var oraya giriyorum ama mail adresime yönlendiriyor olmuyor yaaaaa

 3. mi a1 aldım saf android.ama dediğiniz müzik sekmesi bu telefonda bulunmuyor.Sadece kendi listesine izin veriyor

  • Mi telefonlarda zil seslerine girildiğinde ekranda sağ alt köşede + simgesi çıkar.oraya tıklayacaksınız.oradan müziklerin nerdeyse ordan seçebilirsiniz.ben her zaman yapıyorum.istediğim şarkıyı kullanıyorum.Telefonum Mi 5S kızımda da Mi note 4 var.sıkıntı olmuyor

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın