Telefona indirdiğiniz bir şarkıyı, mp3’ü veya bildirim sesini mesaj uyarı sesi olarak ayarlayabilirsiniz. Yazının sonunda bulunan videoyu izleyerek şarkıyı bildirim sesi yapmayı görebilirsiniz.

İnternetten telefona indirdiğiniz bildirim sesleri ve mp3 şarkılar varsayılan olarak telefonunuzun indirilenler klasörüne veya sesler klasörüne kayıt edilmektedir. Telefonun bu bildirim sesleri ve mp3 şarkıları bildirim sesi yapabilmesini için bu ses dosyalarını telefonun dahili hafızasında bulunan Media > Audio > Notifications klasörüne taşımanız gerekmektedir.

Android telefonunuzun marka ve modeline göre telefonunuzda bulunan Dosya Yöneticisi uygulaması sayesinde bu şarkıları Media > Audio > Notifications klasörüne taşıyabilirsiniz.

Biz Samsung Galaxy S6’da şarkıları taşımak için “Dosyalarım” uygulamasını kullandık. Bildirim sesi yapmak istediğiniz şarkıyı kopyalayarak veya taşıyarak Media > Audio > Notifications klasörüne taşıyın. Daha sonra Ayarlar menüsünden Bildirim sesini değiştirebilirsiniz. Bildirim Sesi değiştirme yazımızdan bildirim sesi değiştirme nasıl yapılır öğrenebilirsiniz.

Paylaş.

2 yorum

Yorum Yap