Sanal Gerçeklik (VR) gözlükleri 180 derece ve 360 derecelik videolar ile sizlere sanal alemin büyülü dünyasını yaşatıyorlar. Her bütçeye uygun VR gözlüklerin çıkmasıyla beraber bu aletlere ulaşmak da artık daha kolay. VR gözlükleri daha iyi kullanabilmeniz için telefonunuzda olması gereken en iyi android  VR uygulamalarını sizler için listeledik.

Özellikle Google Cardboard sayesinde VR gözlüklere erişmek artık çok daha kolay. 10 TL gibi fiyatlarla sahip olunabilen bu VR gözlükler sizlere 3 boyutlu videoları izleme imkanı tanıyor.

Satın almış olduğunuz Sanal Gerçeklik gözlüğünden daha iyi yararlanmak için aşağıda önerdiğimiz uygulamaları deneyebilirsiniz.

1.AAA VR Cinema

AAA VR Cinema

Tamamen ücretsiz olan AA VR Cinema uygulaması telefonunuzda varolan VR videoları oynatmanızı sağlayan oldukça başarılı bir uygulama. Uygulama 180 derece / 360 derece video desteği, kafa oynatma desteği, NAS desteği ve uzun video desteği sunuyor.

2. Apollo 15 Moon Landing VR

apollo 15 moon landing vr

Apollo 15 Moon Landing VR, adından da anlaşılabildiği gibi sizi bir uzay macerasına davet ediyor. Ücretsiz olan bu uygulama sayesinde Ay’a ilk inişi gerçekçi olarak yaşayabilirsiniz. Nasa’nın katkılarıyla hazırlanan bu uygulama oldukça gerçekçi ve deneyen herkes uygulamayı çok beğeniyor. Yalnız video’nun yüksek çözünürlükte izlenebilmesi için iyi bir akıllı telefona ihtiyacınız olacağını unutmayın.

3. Google Cardboard App

Cardboard

Google’ın resmi Cardboard uygulaması. Google Earth’ü sanal gerçeklik gözlüğünüzle dolaşmak istiyorsanız uygulamayı kesinlikle yüklemelisiniz. Ayrıca, uygulama size videolarınızı, fotoğraf kürelerinizi ve cihazınızda depolanan diğer VR içeriğini oynatmanızı sağlıyor.

4. Expeditions

Ücretsiz olan ve Google tarafından geliştirilen Expeditions uygulaması temelde eğitim amaçlıdır. Ancak uygulama içinde 200’den fazla yerin 360 derecelik görüntüleri bulunmaktadır. Deniz altındaki mercanları izlemek oldukça keyifli bir deneyim olacaktır.

5. Youtube

YouTube

Listemizde yer vermeseydik ayıp edeceğimiz bir diğer uygulama ise dünyanın en büyük video arşivini sunan Youtube. Youtube’da “VR video”, “vr videos”, “vr videos horror”, “vr video korku” “360 video” gibi aramalar yaparak birçok başarılı 3 boyutlu videoya ulaşabilir ve istediğiniz kalitede izleyebilirsiniz.

En iyi VR uygulamaları listemizi burada tamamlıyoruz. Sizlerde yorum kısmından bizlere ve okuyuculara tavsiyelerinizi yazabilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık