Samsung halen dünyanın en çok tercih edilen akıllı telefon üreticisi konumunda. Her yıl olduğu gibi 2021’de de şirket birçok yeni akıllı telefonunu satışa sundu. Bu telefonlardan bazıları çok beğenildi ve büyük satış rakamları yakaladı. Ancak bazı modeller hayal kırıklığıydı ve başarı elde edemediler. Gelin 2021’de Samsung’un en başarılı ve en başarısız telefonları hangileri oldu birlikte bakalım.

Katlanabilir Telefonlar: Kazanan

Samsung katlanabilir telefonlarıyla, akıllı telefon pazarına yeni bir soluk ve yenilik getirdi. 2021’de tanıtılan Galaxy Z Fold3 ve Z Flip3 büyük bir kitle tarafından çok beğenildi ve tercih edildi. Diğer amiral gemilerle karşılaştırıldığında fiyat olarak yakın olan bu telefonlar, farklı tasarımları nedeniyle tercih nedeni oldu. Samsung’un iki katlanabilir ürününün önümüzdeki yıl için iyileştirilmesi gereken iki alanı olduğunu düşünüyoruz: kameralar ve pil ömrü.

galaxy z fold3 s pen

Galaxy S21 ve S21+: Kaybedenler

Samsung son yıllarda amiral gemilerini tanıtırken maalesef Ultra modellerine çok ağırlık veriyor. Bu da amiral gemi ailesinin başlangıç ve orta cihazının geri planda kalmasına neden oluyor. Elbette bunu yapan tek marka Samsung değil ama Galaxy S21 ve S21+, 2021’in kaybeden telefonları olarak karşımıza çıkıyor. Daha küçük telefonlarda cam yerine plastik arka panel kullanmak, LTPO olmayan ekranları tercih etmek ve yine Ultra’yı tercih etmek için bir periskop kamerayı ihmal etmek son kullanıcıyı rahatsız eden şeylerin başında geliyor.

samsung galaxy s21 5g

Galaxy A ve Galaxy M Serisi: Kazananlar

Samsung’un en fazla telefon satan marka olmasını sağlayan aslında şirketin Galaxy A ve Galaxy M serisi dersek yanlış olmaz. Her bütçeye uygun telefonlarla bu iki seri 2021’in kazananları olarak karşımıza çıkıyor.

Galaxy A03 gibi giriş seviyesi modellerden Galaxy A52 5G gibi üst orta seviyelere ve Galaxy M62 gibi dev bataryalı şampiyonlarla her ihtiyaca göre telefon bu iki seride yer alıyor.

galaxy a52 renkler

Galaxy Note Seri: Kaybedenler

2021 Galaxy Note serisi için kötü geçti. Zira kullanıcılar Galaxy Note serisi yerine S21 Ultra ve Z Fold3 gibi modelleri tercih etti. Galaxy Note serisinin bu modellere göre tek artısı ise telefon kasasına yerleştirilebilen S-Pen’i olması.

Bonus: Hızlı Şarj: Kaybeden

Galaxy S21 Ultra veya Galaxy Z Fold3 gibi üst düzey bir telefon alıp 25W hızlı şarj kullanmak eminiz hemen herkesi rahatsız ediyordur. Xiaomi, Huawei, vivo ve ZTE gibi rakiplerin 100-120W hızlı şarj sunması, Samsung’un bu konuda başarısız olduğunu gösteriyor. Umarız 2022’de Samsung hızlı şarj için daha fazla çaba gösterir.

Paylaş

Yorumdan çık